Vytvořte si dovolenkovou náladu v interiéru. Jak na to, radí designérka Anke Glut

Vytvořte si dovolenkovou náladu v interiéru. Jak na to, radí designérka Anke Glut

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Poslední týdny jsou sice ve znamení postupného uvolňování posledních omezení společenského a veřejného života, ale i tak bude letošní léto jiné. Podmínky pro cestování jsou stále omezené a mnoho Čechů raději volí dovolenou v české krajině. Nečekejte, až se situace zlepší, a vytvořte si prázdninovou atmosféru u sebe doma! Odpočinek je důležitý pro psychickou i fyzickou regeneraci, a proto se vyplatí do kvalitního zázemí investovat.

Milujete léto, máte rádi exotické květiny a všechny odstíny zelené a v rušném městě často trpíte nedostatkem kontaktu s přírodou? Pak pro váš domov bude styl botanic chic to pravé. Nevadí, že nemáte velký a prostorný byt. Tento styl se totiž hodí do malých městských bytů, jejichž majitelé se mohou v husté zástavbě a všudypřítomném ruchu cítit odtržení od přírody.

 

„Vzrůstající urbanizace nás vede k tomu, abychom si přírodu přinesli zpátky do světa bydlení.

Inspirované zemí, bambusem a kamennými povrchy stojí právě pokojové rostliny v centru

dění. V kombinaci s ratanovým nábytkem se krásná monstera stane vaší novou spolubydlící.

Pokud si letos můžete o dovolené u moře nechat jen zdát, tento styl vám v bytě pomůže navodit svěží a uvolněnou atmosféru prázdnin u moře. Situaci sice nezměníte, ale můžete si vytvořit hřejivé a útulné prostředí alespoň doma,“ říká bytová designérka Anke Glut. Anke je původem z Německa, ale dlouhá léta žije a pracuje v Česku.

 

Pro botanic chic styl je typická především paleta s rozmanitými odstíny zelené. V moderním hávu často klasické provedení souzní s doplňky v pastelových barvách. Botanické aranžmá je postaveno na snoubení jemných barevných odstínů s delikátními liniemi, rostlinnými ornamenty, jemnými květy a palmovými listy.

 

Přímořská rezidence na prostoru 1+kk

 

„Vytvořit si z domova útulné a odpočinkové zázemí, které navodí stejné pocity, jako když jsme na dovolené, tak znělo zadání od klienta pro vizualizaci malometrážního bytu 1+kk. Při návrhu projektu Terasa Lavande v pražské Záhřebské ulici jsem se inspirovala hlavním městem a tepajícím srdcem Chorvatska, Záhřebem. Při vymýšlení názvu jsem si vzpomněla na magickou vůní levandule, královny všech bylin, která roste na dlouhých lánech na území této slunce zalité země. Modrá levandulová záplava působí jako osvěžení krajiny východního Středomoří,“ přibližuje práci na projektu Anke Glut.

 

Bytový dům s novorenesanční fasádou se již od své původní výstavby z 2. poloviny 19. století nachází na jedné z nejžádanějších adres samotného hlavního města. „Vinohrady jsou veselé a společenské, ale i tiché a skryté. Nadstandardně rekonstruované byty nabízí díky spojení příjemného klidného bydlení s atraktivní lokalitou jedinečnou a neopakovatelnou investici,“ dodává Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: