Vneste do vašeho domova nezaměnitelný prvek originality

Vneste do vašeho domova nezaměnitelný prvek originality

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Současné moderní interiéry vypadají velmi podobně a jsou často zařízeny uniformně. Díky dostupné nabídce velkých nábytkářských řetězců si dnes můžeme zařídit naše domovy rychle a za málo peněz, ovšem za cenu toho, že naše bydlení bude působit tak trochu studeně a neosobně. Vtisknout domovu osobitý ráz je snadnější, než si myslíte, a rozhodně kvůli tomu nemusíte zařizovat celý interiér na zakázku. Stačí ho ozvláštnit několika originálními prvky a rázem si vytvoříte nezaměnitelné prostory.

Bytové katalogy a naaranžované room sety v obchodních domech si jsou natolik podobné, že odlišit nabídku jednotlivých značek je téměř nemožné. Individuální rukopis a jedinečný styl se vytrácí a do popředí vystupuje uniformita sériově vyráběného bytového zařízení za dostupné ceny. Výsledkem jsou pak podobně vyhlížející, neosobní domovy, které nápadně připomínají umně naaranžované, v praxi však „neživotné“ katalogové prostory. Málokdo dnes bydlí v prostoru, který příznačně vystihuje individualitu svých obyvatel. Přitom stačí zaměřit se na dílčí kusy nábytku nebo dekorace, které budou jedinečné, a jednotlivé pokoje začnou ke svým obyvatelům a návštěvám promlouvat jasně rozpoznatelným hlasem.

Prvky historizujícího stylu v moderním bytě

Dekorativnost historizujícího romantického stylu se navzdory zakořeněným představám o nepoužitelném zámeckém slohu dokonale vyjímá i v moderním interiéru. Starožitný nábytek je krásný, avšak může na mnohé působit zastaralým až těžkopádným dojmem, nehledě na složitou dostupnost a nákladnost jednotlivých kusů. Podstatou je inspirace dávno minulými stoletími, jež dovoluje i použití replik a napodobenin. Jedinou podmínkou je plné zakomponování do současného prostoru. Zapátrejte po antikvariátech, porozhlédněte se po solitérních kusech nábytku a zkombinujte je se současnými, tvarově jednoduššími prvky. Vzniknou tak jedinečné kontrasty. Tip! Pořiďte si do ložnice masivní dřevěnou komodu z tmavého dřeva ve starožitném stylu. Ručně vyřezávání a zlaté kování budou působit neotřelým dojmem.

Křeslo ušák na míru

Tento legendární typ křesla, kdysi navržený pro náruživé čtenáře, patří dnes k ikonám sedacího nábytku. Okruh jeho milovníků se dávno rozšířil i o nečtenáře a mnozí z nás o něm uvažují jako vysněném kousku, který nám doma pomůže vytvořit oázu klidu, vyhrazenou pro ničím nerušený odpočinek. Pokud byste tedy měli investovat jen do nějakého nábytku, ať je to tento. Tady se vyplatí vsadit na zakázkovou výrobu a jedinečný design, protože se s určitostí bude jednat o klenot děděný z generace na generaci.

„Výrobu tohoto proslulého křesla jsme zachovali z dob minulých. Jedná se o řemeslnou a výhradně ruční práci. Kostra je masivní z tvrdého dřeva, sedák je pružinový, vyvázaný africkou trávou a koňskými žíněmi,“ popisuje Pavel Kružík, majitel studia na zakázkovou výrobu nábytku a návrhy interiérů PK Interiér. „Velmi důležitý prvek při výběru ušáku je také správná podpěra v bederní části. Ta zajišťuje zdravý a pohodlný posed, což je důležité hlavně v případě, že v křesle usnete. Vyhnete se tak bolestem zad a ztuhlému krku,“ dodává Kružík. Výhodou výroby na zakázku je, že si sedačku můžete navrhnout a přizpůsobit podle sebe – upravit si velikost, měkkost/tvrdost sezení atd.

Kov, kde byste ho nehledali

Jedním z konvenčních způsobů, jak dekorovat holé stěny, je použití obrazů a plakátů. Buďte originální a namísto okoukaných obrazů měst si na stěnu vyvěste extravagantní dekorace z kovu. Kov je netradiční materiál a na dekorování stěn není příliš využívaný. Dodá tak vašemu pokoji punc originality a neotřelosti. Vynikne obzvláště v přísně minimalisticky zařízených prostorech.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: