Vlastní chata za pár týdnů? Díky efektivním přestavbám lodních kontejnerů to je možné

Vlastní chata za pár týdnů? Díky efektivním přestavbám lodních kontejnerů to je možné

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Vlastnit chatu je pro většinu Čechů stejně důležité jako vlastnit byt či rodinný dům. Chata či chalupa je totiž pro mnohé symbolem klidu a odpočinku a poskytuje nám prostor, kam lze čas od času utéct od starostí všedních dnů. Po krátkém zkoumání realitních portálů ale není pro nikoho tajemstvím, že chaty jsou v dnešní době nedostatkovým zbožím. Buď nejsou na dobrém místě nebo nemají dostatečné vybavení nebo je jejich pořizovací cena až absurdně vysoká. Řešení nabízí originální projekt, který se zabývá přestavbou lodních kontejnerů.

Řeč je o projektu Vyrabimechaty.cz, který se specializuje výhradně na výrobu chat a rekreačních staveb pomocí přestavby lodních kontejnerů. Tento trend je v Čechách poměrně nový a neprozkoumaný, v ostatních zemích Evropy se však již nějakou dobu těší velké popularitě. Takto postavená chata přináší totiž hned několik benefitů.

„Hlavními výhodami těchto chat jsou především rychlost přestavby a mobilita. Zdůraznit je ale potřeba i fakt, že je možné je obývat celoročně a že jsou stavěny s maximálním ohledem na kvalitu. Veškerý materiál je pečlivě vybírán a spolupracujeme s prověřenými dodavateli. Chata by měla sloužit svým obyvatelům, ne opačně,“ říká jednatel společnosti, Tomáš Litavský.

Ten zároveň zdůrazňuje, že to je mj. velmi úzká specializace, která společnosti dovoluje chaty dokončovat v tak krátkém termínu a přitom nijak neohrozit kvalitu. „Výroba chat je naše jediné podnikání, a tak jsme schopni jednu chatu dokončit do tří týdnů. V praxi to funguje tak, že si zákazník vybere jeden ze dvou modelů, my se pustíme do práce a do tří týdnů je možné mít chatu na pozemku,“ vysvětluje Litavský.

Převoz chaty probíhá kamionem a na pozemku se chata ukládá za pomocí jeřábu do předem připravených betonových patek. Pokud byste se však někdy rozhodli chatu prodat či přemístit na jiné místo, i to je díky celému konceptu možné.

Jak již bylo řečeno, chatu můžete bez problému obývat celoročně a na zateplení společnost dokonce poskytuje záruku až 40 let. „Chaty zateplujeme pomocí PUR pěny, což je v současnosti nejefektivnější způsob zateplení. Uvnitř chaty je poté i vata a všechna okna mají izolační trojskla. Najdete v ní ale i elektrické topení a krbová kamna včetně komínu. Celá stavba tak splňuje i ty nejnáročnější požadavky na zateplení a za pohodlné obývání i v zimě můžu dát klidně ruku do ohně,“ vysvětluje Tomáš Litavský.

Bát se nemusíte ani toho, že by na pozemku chata vypadala nevkusně. Společnost dbá na jednoduchý a elegantní design, který bez problému zapadne do jakékoli přírodní scenérie. Na chatě tak nejsou žádné rušivé prvky, vše spolu ladí a utváří jednoduchý a účelný design. Interiér je navrhován ve spolupráci s českou designérkou Anke Glut, která do něj vnáší prvky minimalismu a nezapomíná ani na praktičnost. Zároveň však máte prostor pro kreativitu a realizaci vlastních nápadů, neboť je interiér v bílých barvách.

Pokud stále váháte, zde je takto stavěná chata pro vás to pravé ořechové, využijte možnosti dne otevřených dveří, které pro zájemce společnost připravila. Na vlastní oči se tak můžete přesvědčit o tom, jak celá stavba vypadá a můžete se doptat na další otázky, které vás napadají. Prohlídku si je s ohledem na aktuální dění nutné rezervovat předem telefonicky na čísle 725 018 015 nebo e-mailem na referent@vyrabimechaty.cz.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: