Je váš šatník připraven na letní sezonu?

Je váš šatník připraven na letní sezonu?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože se to poslední dobou nezdá, dá se říci, že můžeme teplé a slunečné počasí netrpělivě očekávat. S tím se pojí i obměna šatníku. Kde se dají levně pořídit kvalitní kousky?

Kam se starým a nenošeným oblečením?

Abyste na nový šatník měli dostatek prostoru, je nejprve potřeba zbavit se starého a nenošeného oblečení. Máte-li ve skříni kousky, o kterých pořád doufáte, že se do nich jednou vejdete, je možná na čase se jich zbavit. Stejně tak naložte s oblečením, které jste na sobě neměli delší dobu než tři měsíce. Nenošené šatstvo můžete věnovat na charitativní účely či se jej můžete pokusit dále prodat. Slouží k tomu nejrůznější internetové portály nebo jej můžete prodat na váhu v místním second handu. Opravdu opotřebené kousky možná ještě užijete v domácnosti jako oblečení na doma nebo z nich můžete udělat například pelíšek pro domácí zvířata. Textil lze zároveň i recyklovat, a to pomocí kontejnerů na textil. Z toho poté vznikají nejrůznější přikrývky, podložky, utěrky a další užitkové zboží. Kde je nejbližší kontejner na textil od místa vašeho bydliště, zjistíte na webových stránkách www.recyklujemetextil.cz.

Které kousky by v letním šatníku neměly chybět?

V létě je obecně vhodné nosit světlejší barvy. Pořiďte tedy několik triček či tílek v barvách, jako je bílá, béžová, světle šedá či žlutá. Dají se kombinovat prakticky se vším a v létě je unosíte. Mezi nejlepší letní materiály patří bavlna, len, konopí a bambus. Bavlnu zároveň nakupuje až 92 % nakupujících, ostatní materiály dosahují i přes jejich kvality podstatně nižších preferencí. Textil z bambusu a konopí oceňují spíše alergici. Co se spodního ošacení týče, zcela jistě využijete šortky či plátěné a bavlněné kalhoty a dámy poté neprohloupí koupí několik sukní či šatů. Nezapomínejte ani na lehké propínací svetry pro letní večery. Taktéž je potřeba vyměnit i obuv. Uschovejte tedy jarní polobotky a místo toho vybavte botník sandály a prodyšnými teniskami. Do letní obuvi doporučujeme investovat a nešetřit na ní, a to zejména u dětí a dorostu.

Kde lze letní oblečení pořídit nejvýhodněji

Konkrétně na jaře často probíhají v obchodních centrech nejrůznější slevové akce lákající na akce typu 1+1 zdarma. Lépe tedy uděláte, vyrazíte-li na nákupy s kamarádem či kamarádkou. Zároveň doporučujeme navštívit outletová centra, kde probíhají doprodeje loňských kolekcí. Nově také můžeme pozorovat narůstající trend second handů, které mnohdy nabízí jedinečné a designové kousky. Konkrétně na koupi letního oblečení ovšem doporučujeme nešetřit. Kvalita mezi oblečením ze syntetických materiálů a materiálů přírodních je totiž znát. Pokud tedy nechcete utratit majlant, nejlepší je nákup letního zboží vždy po sezoně na příští rok. Tehdy jsou slevy největší. Je však nutné plánovat dopředu a takové nakupování si žádá přece jen více prostoru v šatníku. Nabízí se i možnost si na nákup letního oblečení pomoci krátkodobou půjčku Ferratum Micro, kdy si lze půjčit až 10.000,-. Tuto částku je nutné vrátit najednou během následujících 30 dnů či je možné za poplatek dobu splatnosti prodloužit.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: