Tenisky jako malířské plátno. Vytvořte si originální potisk pomocí speciálních fixek

Tenisky jako malířské plátno. Vytvořte si originální potisk pomocí speciálních fixek

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Dávno pryč jsou doby, kdy se fixami malovalo jen na papír. Dnes se díky moderním fixám se speciální technologií můžete vyřádit i na oblečení a vytvořit si tak originální kousky, které nikdo jiný nemá. Malování na textil je jedna z krásných výtvarných technik, kterou zvládne s dobrou přípravou hravě každý. Nebojte se a vyzkoušejte si to s námi!

I módnímu světu vládnou globální trendy, a tak je někdy pořádná výzva odlišit se od toho, co vídáte na ulicích na každém druhém člověku. Jak už kdysi pravil klasik Jan Werich, šaty dělají člověka. A tak bychom měli k oblečení přistupovat nejen jako k nutné výbavě, která nám zakrývá tělo, ale také jako ke způsobu vyjádření naší osobnosti. Jedině tak budete mít jistotu, že ve stejném outfitu nikoho jiného nepotkáte. V tomto směru se vám otevírají nepřeberné možnosti.

Tenisky jako malované

Pro vaše první experimenty se budou hodit tenisky z bílého plátna. Obecně vhodnými materiály pro malování jsou plátno a bavlna. Pokud se do toho pouštíte poprvé a nechcete mít hned boty na odpis, doporučujeme zvolit si speciální fixy, které dokonalou techniku malování zvládnou za vás.

„Pokud rádi vybarvujete a hledáte nový rozměr pro své barevné tvoření, tou správnou volbou jsou francouzské fixy Chameleon. Pro malování na textil doporučuji inovativní fix Chameleon Color Tones Pen. Tento fix je na alkoholové bázi a umožňuje měnit tón v jedné barvě pomocí integrovaného blenderu v těle fixu. Díky tomu tak dosáhnete požadovaného efektu stínování a vaše kresba bude vypadat profesionálně. Fix je oboustranný – na jedné straně najdete štěteček, na druhé kulatý hrot,“ říká Lenka Pachmanová, majitelka kreativní platformy a kamenných obchodů s výtvarnými potřebami Idea Creative. Najdete je v Plzni, Berouně a Kladně. Kromě toho je součástí tvůrčí komunity i e-shop Koralky-dekorace.cz, kde najdete všechny standardní kreativní a výtvarné potřeby pro tvůrčí vyžití za dostupné ceny.

Fixy pro dokonalé tónování i míchání barev

S fixy Chameleon můžete vytvářet i 3D efekty, barevné přechody či jen zvýrazňovat, stínovat a blendovat. Fixy můžete použít více způsoby. První je tónování. „Pro požadovaný efekt nasaďte na barevný hrot nebo štěteček fixu nástavec s blenderem, tak aby se hroty spojily. Výsledný tón barvy závisí na délce nasátí blendovacího média. Po odejmutí blenderu můžete začít vybarvovat. Barvit začnete jemným tónem, který postupně přechází do tmavšího až po plnou barvu fixy,“ vysvětluje Lenka Pachmanová z Idea Creative. Druhý způsob je míchání barev. „Pomocí tónovacího fixu Chameleon Color Tones Pens a barevných nástavců Chameleon Color Tops docílíte plynulého přechodu z jedné barvy do druhé. Barevné nástavce je vždy nutné spojit s tónovacím fixem, samy o sobě použít nejdou,“ dodává. Fixy Chameleon jsou plnitelné, lze k nim dokoupit náhradní hroty.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: