Spodní prádlo je vizitkou každé ženy, výběr tak nepodceňujte

Spodní prádlo je vizitkou každé ženy, výběr tak nepodceňujte

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože je neviditelné, ženské spodní prádlo je naprosto ikonickým kouskem šatníku, jehož výběr nelze uspěchat, natož podcenit. Kromě funkce estetické by totiž spodní prádlo mělo splňovat několik dalších kritérií, mezi než řadíme zejména pohodlí a kvalitu použitého materiálu. Nekvalitní kousky navíc mohou ženám zadělat na mnoho zdravotních problémů, a tak je nutné dát si při výběru záležet. Podle čeho ale tedy spodní prádlo vybírat?

V prvé řadě je třeba si položit otázku, zda chceme spodní prádlo pro nějakou konkrétní příležitost nebo spodní prádlo pro každodenní nošení. V obou případech ovšem musíme brát v potaz nejen vzhled, ale i, jak již bylo zmíněno, materiál a to, zda nám spodní prádlo padne. Nejprve se tak zaměříme na jednotlivé typy postav.

Štíhlá postava bez výrazných křivek

Ženy se štíhlou postavou a nevýraznými boky často nešťastně vybírají nevhodný střih kalhotek. Ty by přitom ženám s tímto typem postavy měly zvýraznit boky, čehož lze dosáhnout výběrem kalhotek s ozdobnými prvky na bocích. Boky jsou tak opticky větší, čímž se zúží a vynikne pas. Štíhle ženy ovšem taktéž užijí vhodně zvolený korzet, který stáhne pas a zároveň vyzdvihne poprsí.

Plná postava s kyprými tvary

Ženy s plnou postavou a kyprými tvary by se měly vyvarovat zejména nákupu kalhotek s příliš nízkým pasem. Ty totiž takové postavě příliš nelichotí a prádlo většinou ani moc dobře nepadne. Není se třeba bát kalhotek s vysokým pasem. Ty dokáží zpevnit bříško a zkorigují nedostatky postavy. U podprsenek je poté třeba dbát nejen na správnou velikost košíčku, ale také na správnou velikost obvodu. Ten měříme krejčovským metrem pod prsy.

Neméně důležitý je u spodního prádla i materiál, přičemž u kvalitního spodního prádla se setkáváme buď s bavlnou nebo se syntetickými materiály, jako je polyamid či elastan. Bavlna však pomalu schne, a tak, pokud se zpotíme, lze poměrně rychle prostydnout. Naopak spodní prádlo ze syntetických materiálů velmi rychle schne, a tak je takové prádlo vhodné jak do teplého počasí, tak pro aktivní sportovkyně.

Pro jakou příležitost prádlo vybíráme?

Neméně důležitý faktor při výběru spodního prádlo je i to, pro jakou příležitost prádlo vybíráme. Hledáme něco pro běžné nošení nebo potřebujeme prádlo pro slavnostní příležitost? Zatímco u spodního prádla pro každý den oceníme spíše klasické střihy a hladké povrchy, speciální příležitosti už poté volají po výrazných barvách, zdobení či krajce. Tak či onak, v obou případech se vyplatí zajít do kamenných obchodů, kde nám s výběrem mohou pomoci školení asistenti, a to jak s designem prádla, tak s velikostí kalhotek i podprsenky. Školený personál najdeme i v prodejnách Oxalis dessous, které se zaměřují na prodej luxusního francouzského prádla, a to již od roku 1994. Vlajkové značky společnosti Oxalis dessous jsou světoznámé Chantelle a Passionata, které jsou pro svou eleganci a konformitu oblíbené po celém světě. Prodejny Oxalis dessous nalezneme v Praze v Obchodním centru Chodov, v Paláci Adria a na Jungmannově náměstí. Nakupovat lze ovšem i přes e-shop prodejce, v takovém případě však vřele doporučujeme perfektně znát svou velikost.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: