Jak se vyznat ve světě transferových obrázků

Jak se vyznat ve světě transferových obrázků

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Máte omezený rozpočet a hledáte způsob, jak si zútulnit domov, ozvláštnit vaše oblíbené kousky oblečení nebo jen originálně vyzdobit místo, kde nejraději trávíte čas? Zaměřte se na tzv. transferové obrázky, které pořídíte snadno a levně a jejich aplikaci hravě zvládne každý. Jsou velmi efektní a za pár peněz udělají hodně muziky. S inspirací, jak s nimi pracovat, nám poradila zkušená kreativní profesionálka a zakladatelka platformy pro nadšené DIY tvůrce Idea Creative Lenka Pachmanová.

„Transferové obrázky si zamilujete a budete z jejich konečného efektu nadšeni. V nabídce našeho e-shopu máme širokou nabídku transferových obrázků, které se aplikují různými, zato vždy jednoduchými způsoby,“ říká Lenka Pachmanová, zakladatelka kreativní platformy pro všechny nadšené tvůrce Idea Creative, v rámci které provozuje i kamenné obchůdky s výtvarnými a kutilskými potřebami v Plzni, Berouně a Kladně. „Mezi nejoblíbenější patří transferové obrázky na textil, které se aplikují nažehlením. Obrázky vypadají skvěle nažehlené jen samy o sobě, ale výborně se dají kombinovat s textilními barvami. Pro podrobnější postup a inspiraci navštivte webové stránky v sekci Návody, inspirace. Najdete tam i video ukázky s jednoduchým nažehlováním na textil,“ doplňuje Pachmanová.

Každý transferový obrázek je opatřený folií, která slouží k přenesení obrázku. Textil je nutné před samotnou aplikací vyprat, vyžehlit, případně pomocí lepicího válečku zbavit nečistot, prachu atd. Samotné nažehlení je poměrně jednoduché. Obrázek si ostřihnete dle potřeby, některé motivy se dají rozstřihat na více částí a nažehlit, jak se vám zlíbí. Aplikaci položíte obrázkem dolů a žehlíte cca dvě minuty krouživými pohyby na stupeň bavlna přes folii. Pozor, nevyužívejte páru. Dalším důležitým krokem je nechat obrázek zhruba dvě minuty vychladnout. Po vychladnutí můžete začít s odstraňováním folie.

Home decor transferové obrázky

Mezi další oblíbené patří Home Decor transfery. Ty lze použít na tvrdé povrchy. Obrázek jednoduše ponoříte na jednu minutu do vody a v momentě, kdy se obrázek začne „hýbat“, přeneste na daný předmět, stáhněte folii a motiv uhlaďte a odstraňte bublinky.

„Další v řadě jsou krajkové transfery, tzv. lace transfer. My jsme je vyzkoušely na sklo a z výsledku jsme nadšení. Poslední v řadě jsou transfery Rub-On transfery. Fungují obdobně jako ostatní transfery, jen se nenažehlují ani nemáčí. Stačí, když vystřihnete požadovaný obrázek, odstraníte folii, přitisknete na dekorovaný předmět a vyhladíte. V balení je přiložena dřevěná špachtle, která slouží jako hladítko. Celý motiv jím obtáhnete, aby ještě lépe přilnul. Když máte hotovo, opatrně sundáte vrchní folii,“ vysvětluje Lenka Pachmanová.

Transfery na tvrdé povrchy je dobré zatvrdit pečením na 180 °C po dobu dvaceti minut, pokud to materiál daného předmětu dovolí. Případně po jednadvaceti dnech dojde ke konečnému utvrzení, kdy se obrázek stane voděodolným.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: