Jak se vyznat v nabídce cestovního pojištění a zvolit účinné pojistné krytí

Jak se vyznat v nabídce cestovního pojištění a zvolit účinné pojistné krytí

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Vyhlídky na cestování v roce 2021 vypadají o poznání optimističtěji než loňský rok, i když stoprocentní návrat k normálu ještě očekávat nemůžeme. I tak se díky rychle postupujícímu očkování obyvatelstva otevírají možnosti vycestovat na letošní dovolenou do zahraničí a užít si po dlouhé době pořádnou rekreaci se vším všudy. Abyste si mohli dovolenkový program užít na maximum a nezkalily vám ho žádné starosti, investujte do kvalitního cestovního pojištění.

Cestovní pojištění byste měli mít vždy, radí odborník

I kdybyste na pojištění zahraniční cesty nemysleli do poslední chvíle, můžete si ho sjednat on-line během pěti minut – zvládnete to klidně i z mobilu cestou na letiště, tak jednoduchý proces to je. Bez cestovního pojištění s dostatečnými limity vás banální úraz může finančně zruinovat na dlouhou dobu. Jen pro představu, desetiminutový let vrtulníkem v Rakousku stojí v řádu jednotek tisíců euro. Oproti tomu za běžné pojištění na cesty s dostatečným krytím zaplatíte náklady ve výši několika stokorun, což je neporovnatelné.

„Nejdůležitější součástí cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh. Z toho hradíte veškeré náklady na ošetření, hospitalizaci, transport do nemocnice a v určitých případech i transport zpět do vlasti. Tady se nevyplatí příliš šetřit, neboť za relativně málo peněz si můžete sjednat cestovní pojistku s limity v řádu milionů korun. A to už je dostatečná částka pro to, abyste mohli cestovat v klidu, vysvětluje Aleš Rothbarth, odborník na komerční pojištění ze srovnávacího portálu Klik.cz.

Díky srovnání cen a nabídky produktů ušetříte

Srovnání cen u cestovního pojištění by mělo být prvním krokem a samozřejmostí. Každá pojišťovna má svůj vlastní ceník pojištění a podmínky pojistného produktu – porovnání vás nic nestojí, jen pár minut času. Díky tomu vás může vyjít pojištění do zahraničí na pakatel. Každé pojištění na cesty také obsahuje asistenční služby. Asistenční linku byste měli volat vždy, když se vám něco stane. Nejenže se vám dostane pomoci ve vašem rodném jazyce v každou denní i noční hodinu, ale i následné vyřízení pojistné události bude snadnější, protože dostanete ihned přesné instrukce, jak postupovat a kam jít. Asistenční služba vám pomůže vyřídit veškeré náležitosti s příslušným lékařským zařízením.

„Pojištění na cesty vzniká zaplacením. Nicméně je nutné, aby bylo pojistné zaplaceno před započetím vaší cesty. Při sjednání cestovního pojištění on-line nemusíte nic podepisovat. Obratem dostanete veškeré podklady včetně asistenční kartičky do e-mailu, takže můžete ihned vyrazit,“ radí Aleš Rothbarth z Klik.cz. Pojištění léčebných výloh je obsaženo v základu pojištění vždy. Z pojištění léčebných výloh pojistitel hradí obvykle náklady na léčení či ošetření, hospitalizaci, repatriaci zpět do Česka a transporty. Pozor si dejte na výluky z pojištění, které najdete v pojistných podmínkách. Výluky definují případy, na které se pojištění nevztahuje.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: