Rozptylte podzimní chmury společným tvořením s dětmi

Rozptylte podzimní chmury společným tvořením s dětmi

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Letní prázdniny jsou v nenávratnu a tamtéž jsou i dovolené nás dospělých. Čeká nás podzim a s ním i pracovně a školně nabité měsíce s krátkými dny a sychravým počasím za okny. I když zastavit čas bohužel nejde, přeci jen se můžete pokusit alespoň zahnat chmury tvořivou činností. Jděte na to s kreativním přístupem a zaměstnejte vaši i dětskou mysl a ruce kreativní činností.

Zaměstnejte mysl i ruce tvořením

Psychické naladění je velmi důležité a patří mezi důležité aspekty, které ovlivňují kvalitu života. To platí pro děti i dospělé. Je potřeba cíleně si budovat životní nadhled, obklopovat se pozitivními lidmi a nikdy neztrácet úsměv na rtech. Pamatujte, že negativní myšlenky vytvářejí negativní náladu a tou přímo ovlivňujeme i naše okolí, které nám negativní vlny vrací zpět. I když bude venku sychravo a deštivo, není důvod sedět otráveně doma s rukama nečinně založenýma. Co se takhle pustit do kreativního tvoření společně s vašimi ratolestmi?

Bojujte s podzimním splínem tvořivě

Konec zábavy a letních dobrodružství, oproti tomu návrat pravidelného režimu v podobě školní docházky nebo dlouhých pracovních dní bez vyhlídky na dovolenou, k tomu si připočtěte ještě kroužky dětí a kolotoč domácích povinnosti… „Vymyslete pro sebe i vaše ratolesti něco neobvyklého, co vám nedovolí propadat trudomyslnosti. Zpříjemněte si nadcházející roční období a motivujte se společně do nových pracovních i školních zítřků třeba tak, že si pořídíte kreativní potřeby a hračky, s kterými je čekají hodiny a hodiny neomezené zábavy,“ říká Lenka Pachmanová, zakladatelka platformy pro všechny nadšené tvůrce Idea Creative, v rámci které provozuje e-shop s kreativními a výtvarnými pomůckami a tři kamenné obchody v Plzni, Berouně a Kladně.

„Výhodou kreativních hraček a pomůcek je, že kromě tvořivé zábavy dětem pomáhají rozvíjet jemnou motoriku, procvičují zručnost a koordinaci pohybů, nutí je zapojovat fantazii a vymýšlet nové věci. Zejména rodiče ocení, že se tvořivou činností děti zabaví samy, a dospělí tak získají vzácnou chvíli klidu,“ říká Lenka Pachmanová.

Probuďte v dětech dřímajícího umělce

Skvělý prostor pro všestranný rozvoj osobnosti v dětství, ale i v dospělosti nabízí kreslení a malování. „Britská značka potřeb na malování a kreslení Chameleon vyvíjí a vyrábí profesionální psací potřeby, které svou unikátní funkcí posouvají klasické fixy a popisovače na novou úroveň. Využijí je jak laici, tak profesionální kreslíři. Ať už jste zvědavý junior, aspirující malířský amatér, vášnivý kreslíř nebo kreativní tvořitel, Chameleon vám pomůže dosáhnout výsledků, o kterých sníte. Pokud jste student, úspěšný umělec nebo profesionální designér, Chameleon fix je schopen váš umělecký projev posunout dále,“ říká Lenka Pachmanová z Idea Creative. Patentované fixy a popisovače Chameleon jsou unikátní svého druhu. Jedním fixem vytvoříte hloubku, rozměr, přechody, zvýraznění, stínování a v kombinaci s použitím nástavců můžete přecházet z barvy do barvy. Je to tedy ideální nástroj pro všechny, kteří milují barevné umění a oceňují ho ve všech podobách a odstínech.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: