Rozdělte si starosti o investiční nemovitost s profesionálním správcem

Rozdělte si starosti o investiční nemovitost s profesionálním správcem

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

I přes světovou pandemii a s ní související krizi se rok 2020 zapsal do historie co do prodeje nových bytů jako jeden z nejsilnějších roků uplynulého desetiletí. Zájem o koupi bytů je stále velký, a právě vysoká poptávka drží ceny realit ve stejných hladinách. Nová doba nás poučila, že v čase krize je nejlepší spoléhat se sám na sebe, ne na stát a zaměstnavatele. A tak není divu, že spousta Čechů, které do této doby investice míjely, přemýšlí, jak se zajistit na vlastní pěst. Koupě investiční nemovitosti je díky výhodným úrokovým sazbám hypoték jednou z nejatraktivnějších a také nejbezpečnějších cest, jak se zajistit proti výkyvům doby. Budete-li navíc spravovat nemovitost efektivně, dosáhnete lepšího zhodnocení.

Služba profesionálního správce investiční nemovitosti přijde vhod každému, kdo investici do nemovitosti oprávněně považuje za jeden z nejlepších způsobů zhodnocení peněz. „Byt nebo dům můžete pronajímat, využít pro vlastní potřebu anebo jej odkázat potomkům. Našimi klienty nejsou jen velcí investoři, ale i majitelé jednotlivých investičních bytů. Běžný výnos z pronájmu investičního bytu se pohybuje kolem 3–4 % p. a. My dosahujeme výnosů až 7 % p. a. díky tomu, že umíme vyhledat výjimečné investiční příležitosti a dosahujeme větší efektivity pronájmu a správy nemovitostí. Navíc se investice zhodnocuje časem. To znamená, že ji prodáte zpravidla dráž, než jste ji koupili. Proto celkové průměrné meziroční zhodnocení námi zprostředkovaných a spravovaných nemovitostí dosahuje 9,7 %,“ vysvětluje majitel a zakladatel realitní společnosti Bohemian Estates David Novotný.

Najít spolehlivého nájemníka je věda

Úspěšnost investice nezáleží jen na vás a na tom, jak se budete o nemovitost starat. Velká část také záleží na nepředvídatelném lidském faktoru, kterým jsou nájemníci. „Nebudete-li dostatečně obezřetní, může se stát, že si do bytu nastěhujete chronického neplatiče. V lepším případě může trvat týdny až měsíce, než ho z bytu vystěhujete. Celou tu dobu budete navíc přicházet o zisk z nájemného, a pokud vybrané nájemné používáte na splátku hypotéky, pak se můžete dostat i do finančních potíží,“ říká David Novotný.

Pro ty, kteří chtějí mít garantovaný měsíční příjem z pronájmu, je určená služba Garantovaný nájem. „Služba je ideální pro majitele, kteří si byt koupili na hypotéku a nechtějí se dostat do problémů, když zrovna není obsazen nájemníkem nebo nájemník neplatí. Každého nájemníka prověřujeme v registru dlužníků. Má-li byť jeden záznam, nájemní smlouvu s ním neuzavřeme. Používáme lety praxe prověřené smlouvy, které nám umožní efektivně se zbavit neplatících nájemníků. Pravidelné nájemné klientovi garantujeme, i když nájemník neplatí či je nemovitost neobsazena,“ vysvětluje David Novotný.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: