Předsíň: jak vhodně zařídit vstupní bránu do vašeho království?

Předsíň: jak vhodně zařídit vstupní bránu do vašeho království?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vstupní haly či předsíně bývají z naší strany mnohdy nejvíce opomíjenou místností, přestože nesou důležité poslání – prezentovat. Předsíně jsou prvním místem, které vidíme při příchodu domů, a kterým se pyšníme před svými návštěvami. Navíc jsou i místem, kde je nutné skladovat velké množství rozličných předmětů, zejména svršků a bot, je proto důležité dbát na takové uspořádání, které je estetické a zároveň plně funkční. Jak na to?

Důležitým kritériem při zařizování předsíně je celková velikost místnosti. Ne každému se poštěstí vlastnit nemovitost se vstupní halou o několika desítkách metrů čtverečních, nicméně i malé místnosti mají velký potenciál stát se plnohodnotnou reprezentativní předsíní. Je však nutné pamatovat na určitá omezení, která s sebou malý prostor přináší.

Malá místnost není překážkou

Zejména jedná-li se o malou místnost bez oken, je důležitým prvkem kvalitní osvětlení, které zajistí dostatečnou viditelnost ve všech koutech a nejlépe navodí pocit denního světla. Malé předsíně je zároveň vhodné zařizovat střídmě a vyvarovat se velkému množství nábytku či dekorací, které mnohdy zamezují bezproblémové průchodnosti. Zaměřte se na jednoduché solitérní kusy nábytku, které budou mít jednoduché a čisté linie a dekorace volte nejlépe takové, které se dají umístit na zeď a nezabírají tudíž mnoho místa. Můžou jimi být obrazy nebo zrcadla, která kromě estetického doplňku a funkčního prvku nabízí také praktické řešení pro vizuální zvětšení a prosvětlení celého prostoru.

Chytré řešení v podobě nábytku na míru

V mnoha případech komplikuje uspořádání předsíně také její nestandardní rozměr a atypické proporce, díky kterým často nastává problém s obstaráním typizovaného nábytku. „Při řešení uspořádání předsíní se často setkáváme s problémem nestandardních rozměrů místnosti, které klientům nedovolují pořízení běžně dostupných kusů nábytku. Jako řešení nabízíme vestavěný nábytek na míru, který zajistí dokonalé využití každého volného centimetru a dopřeje tak majitelům mnoho podob úložného prostoru, kterého by se solitérními kusy nábytku nemuseli dosáhnout,“ vysvětluje Pavel Kružík, majitel společnosti PK interiér zhotovující nábytek na míru. „Náš tým profesionálů se navíc specializuje na celý proces od návrhu, přes výrobu, až po samotnou realizaci interiéru, klient má tedy jedinečnou možnost nechat si zhotovit interiér přesně dle svých představ včetně výmalby či odpovídajících dekorací,“ dodává Kružík.

Navoďte harmonii pomocí doplňků

Součástí předsíně však nejsou jen skříně, botník nebo věšák na kabáty. Aby „vítací“ místnost působila útulně a optimisticky, je vhodné i tento prostor obohatit o příslušné dekorace či chytré doplňky, které by však opět neměly bránit hladké průchodnosti. Kromě již zmíněných obrazů či zrcadel můžete na zeď umístit i speciální police pro snadnou organizaci dokladů, klíčů či jiných drobností, a vhodné jsou také designové informační tabule pro uchovávání vzpomínek či zaznamenávání úkolů a vzkazů pro ostatní členy domácnosti.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: