Potřebujete si sjednat povinné ručení pro váš automobil? Jde to rychle a z pohodlí domova

Potřebujete si sjednat povinné ručení pro váš automobil? Jde to rychle a z pohodlí domova

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Povinné ručení je ze zákona povinné pojištění, které si musí sjednat každý, kdo se svým vozidlem plánuje jezdit na pozemní komunikaci. Dokladem o jeho sjednání je zelená karta, kterou je nutné mít vždy u sebe. A přestože má povinné ručení svůj smysl a chrání poškozeného v případě dopravní nehody způsobené vaší osobou, jeho cena nebývá nejnižší. Naopak může výrazně zasáhnout do rodinného rozpočtu.

Naštěstí se jedná o tak poptávaný produkt, že jej v současnosti na českém trhu nabízí drtivá většina pojišťoven a zájemci o povinné ručení si mají z čeho vybírat a mohou se dostat na velmi přijatelné ceny. Při jeho sjednávání je ovšem nutné brát v potaz hned několik faktorů a výběr správné pojišťovny byste neměli podceňovat a urychlit.

Na druhou stranu si asi všichni dovedeme představit lepší trávení volného času než online průzkum trhu a srovnávání jednotlivých nabídek povinného ručení. Kromě ceny by nás totiž měly zajímat i ostatní podmínky pojištění, jako jsou především limity pojistného plnění a zda je možné si k povinnému ručení sjednat nějaké připojištění a kolik by tato služba případně stála.

Průzkum trhu ovšem efektivně umí například i online srovnávač pojištění Klik.cz. Na webových stránkách si mj. můžete sjednat právě i zmiňované povinné ručení, a to do 15 minut jen s minimem úsilí. Potřebovat vědět budete kategorii, značku a model vozidla. Dále si z technického průkazu zjistěte zdvihový objem válců a výkon motoru a i tyto údaje zadejte do online kalkulačky povinného ručení. Nutné je taktéž zadat i základní údaje o vás, a to datum narození, poštovní směrovací číslo a město, kde máte uvedené trvalé bydliště. „Adresa provozovatele vozidla je důležitá pro výpočet ceny povinného ručení. Stejně tak tomu je i s naježděnými bonusy, což je ovšem údaj, který jsme schopni zjistit za klienta. Stačí do kalkulačky pojištění v kolonce bonusy uvést „nejsem si jistý“, my klientovi zavoláme a tento údaj si ověříme u České kanceláře pojistitelů,“ vysvětluje Aleš Rothbarth, odborník z Klik.cz. Důležité je tak na sebe zanechat i telefonní číslo, a to z toho důvodu, aby mohli odborníci ze srovnávacího portálu zájemce o sjednání povinného ručení kontaktovat v případě nesrovnalostí.

Následně se vám na stránkách zobrazí přehledně seřazená nabídka pojišťoven, a vy si tak můžete vybrat konkrétní povinné ručení, které odpovídá vašim představám. Poté vám bude na mail zaslána veškerá dokumentace ke smlouvě včetně dočasné zelené karty. Ta je považována za platný doklad, se kterým můžete prakticky okamžitě vyjet. „Dočasnou zelenou kartu je nutné si vytisknout a v případě problému slouží jako klasický doklad. Originál zelené karty zasíláme poštou druhý den po sjednání pojištění. Klient má na prostudování smlouvy několik dnů, nemusí ji však podepisovat a zasílat zpět. Pojištění totiž automaticky vzniká zaplacením řádné částky do dne splatnosti,“ říká Rothbarth.

Je-li to aktuální, nezapomeňte u své stávající pojišťovny vypovědět starou smlouvu, ať zbytečně neplatíte povinné ručení dvakrát. „Sjednání povinného ručení online je rychlé, pohodlné a stoprocentně bezpečné. Zároveň je to jediný způsob, jak mít jistotu, že máte tu nejlepší možnou nabídku na trhu,“ uzavírá Aleš Rothbarth za Klik.cz.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: