Kusové koberce podtrhnou krásu vašeho obydlí

Kusové koberce podtrhnou krásu vašeho obydlí

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kusové koberce mají jednu neocenitelnou výhodnou vlastnost – dokážou za nízké náklady vyplnit každý interiér bytu nebo domu a dodat mu dojem hřejivého pohodlí a potřebnou stylovost. Můžete si být jisti, že jakmile do místnosti přidáte kusový koberec, vše se změní a pokoj se stane útulnější. Jaké jsou další výhody „kusovek“ a jaký design je právě teď trendy?

Co by byl náš domov bez bytových textilií? I interiéroví designéři se kloní k názoru, že pokoj bez koberce je velmi často nekompletní nebo působí odosobněným, nezařízeným dojmem. Pokud si naopak do místnosti pořídíte „kusovku“ podle vašich představ, můžete si být jistí, že místnost se vmžiku zútulní, výzdoba pokoje bude kompletní a zlepší se mimo jiné i akustické podmínky v ní. Ať už si vyberete koberec s geometrickými vzory, čistě černý nebo nějaký s květinovým či zvířecím vzorem, vezměte v úvahu různé faktory, které výrazně ovlivní životnost koberce, a tím pádem i naši spokojenost s jeho užíváním.

Trendy kusovky

Kusové koberce zaznamenaly oproti minulým letům znatelné změny. Doby, kdy jsme holdovali jednobarevným smyčkovým kobercům, jsou pomalu pryč a na výsluní se dostávají originální kousky, které mají do uniformity daleko. „V současné době se při výběru kusových koberců nejvíce cení originalita. Namísto jednobarevnosti kralují aktuálnímu sortimentu zářivé barvy a jejich kombinace, vysoký vlas a netradiční vzory. Výběr materiálu jde pak ruku v ruce s požadavky na funkci, kvalitu a odolnost koberce. V popředí se stále drží ručně vázané koberce v orientálním stylu nebo vyráběné strojově, vlněné, hedvábné či syntetické,“ přibližuje trendy v kusovkách Renata Stuchlíková, odbornice na prodej podlahových krytin z Koberce Trend. „Výhodou kusových koberců je také to, že s nimi rychle a levně proměníte každý interiér, aniž byste museli povolávat řemeslníky,“ doplňuje Stuchlíková.

Výběr podle vlasu

Při koupi kusového koberce musíme vzít v úvahu hned několik faktorů. Předně je to délka vlákna. Velmi krátké vlákno je vhodné spíše tehdy, pokud od koberce očekáváme, že snese velkou zátěž. Jde například o koberce do zatěžovaných místností, jako je kuchyň nebo dětský pokoj. Oproti tomu větší délka vlákna znamená větší pohodlí. Čím hustší a „chlupatější“ koberec, tím je vhodnější pro alergiky, jelikož zadržuje prach. Prach se poté nevíří v místnosti a zůstává uschován v koberci. Nutností je pak pravidelné čištění kobecrů.

Kam položit kusový koberec

Navíc žádný rozměr dnes není problém. Kusové koberce pořídíte dnes v těch nejrůznějších rozměrech, ale i tvarech a designech, zářným příkladem jsou Koberce Trend. Dá se říct, že vždy objevíte koberec na míru vašemu pokoji. Pokud přemýšlíte, kde všude se dají využít v interiéru kusové koberce, pak vězte, že prakticky kdekoliv. Ideální kombinací pak je kusový koberece položit na perfektně zarovnanou vinylovou podlahu nebo PVC podlahu. V případě kusového koberce jde spíše o doplněk s estetickou funkcí, ne o plnohodnotnou podlahovou krytinu jako v případě klasického celoplošného koberce prodávaného na metráž. Například kulaté kusové koberce s nižší pořizovací cenou mohou být efektivně využity i v předsíni jako rohožky. Pokud se rychle opotřebí, můžete snadno zakoupit nový.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: