Dnešní generace dětí je mnohem více moderní. Držíme s nimi však krok, říká představitel Fešáka Pína

Dnešní generace dětí je mnohem více moderní. Držíme s nimi však krok, říká představitel Fešáka Pína

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Prarodiče, rodiče a děti. Vy všichni jste již pravděpodobně slyšeli o populárním projektu Fešák Píno & Friends, který se mj. věnuje zábavě pro děti již deset let. Ten však v několika posledních měsících prodělal nemalé změny, a nyní připravuje nezapomenutelná představení, která zaujmou i toho nejnáročnějšího dětského diváka. Jak však sám autor tohoto projektu přiznává, bylo nutné se přizpůsobit.

Spolu s rozvojem technologií se totiž mění a vyvíjí i dnešní generace dětí, kteří se stávají daleko náročnějšími diváky oceňujícími například speciální efekty a jiná jim blízká témata. Rodiče, kteří si převážně pamatují hry venku nevyžadující žádné zvláštní pomůcky, tak mohou jen tesklivě vzpomínat na doby, kdy si hráli s prakem a lezli po stromech, avšak tuto skutečnost jen těžko někdo zvrátí a je třeba jí jít naproti. „Situace byla v době, kdy jsme začínali o něco jednodušší. Nyní je těžší a náročnější udržet pozornost dětí. Na druhou stranu děti vám vždy okamžitě dají najevo, když je něco nebaví, což nám pomáhá naší show dovést k dokonalosti a můžeme tak  neustále pracovat na vylepšování. Proto na našich představeních v dnešní době nechybí laserové a ohňové efekty, kouzla, komické triky a mnoho dalšího,“ říká představitel Fešáka Pína a také autor celého projektu Josef Bača.

Změny ovšem projekt prodělal i co se jeho představitelů týče. Zatímco původně jsme na pódiu mohli pravidelně vídat jen Fešáka Pína a Bóňu BON Bóňu, nyní je doprovází i nový člen Tomáš Kubát alias Fofrmen. „Fofrmen je něco jako superhrdina. Na pódiu je vždy neuvěřitelně rychlý, hbitý, umí být neviditelný a jeho limonáda z něj dělá nepřemožitelného,“ přibližuje schopnosti a dovednosti nového člena Josef Bača.

Poslední větší turné a prázdninová představení se tak již konala v aktuálním složení, na kterém celé trio na výše zmiňované změny zaznamenalo skvělé ohlasy. „Hned po prvním představení bylo jasné, že si dětští diváci Fofrmena zamilují. Skvěle nás s Petrou Mošovskou, která představuje Bóňu BON Bóňu, doplňuje,“ dodává Bača.

Přestože jsou si však protagonisté vědomi vývoje dětí, k představením stále přistupují po svém a nestaví vše jen na speciálních efektech, s dětmi nadále komunikují. „Žádné naše představení není stejné. Máme možná hrubý scénář, ale vždy jej přizpůsobujeme situaci. Děti se ale vždy snažíme maximálně zapojit, zpíváme s nimi, tančíme, prostě je bavíme. Změny, které naše představení, prodělalo tak slouží hlavně k tomu, aby bylo pro dětského diváka atraktivnější a zaujalo ho od začátku až do konce,“ říká Josef Bača.

A kde můžete na Fešáka Pína a jeho kamarády narazit? „Momentálně se soustředíme na naše druhé CD, na kterém se bude opět podílet přední český skladatel a producent Viktor Dyk, který je zároveň autorem i drtivé většiny našich předchozích písniček. Můžu ale slíbit, že plánujeme velké věci a s dětmi i jejich rodiči a prarodiči se brzy uvidíme. Doporučujeme jim tak sledovat naše stránky na  Facebooku, kde pravidelně sdílíme plány do budoucna a kde zveřejňujeme i záznamy z předešlých vystoupení,“ uzavírá Bača.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: