Jak dětem vybírat hračky, které jen tak neomrzí?

Jak dětem vybírat hračky, které jen tak neomrzí?

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vybírat pro dospělé může být snadné, pokud alespoň tušíte, co by vašim nejbližším udělalo radost. Ale vybírat hry a hračky pro děti, to je teprve zapeklitý úkol. Děti mají kouzelnou schopnost rychle se pro něco nadchnout, a stejně tak rychle se dovedou nedlouho poté rozhořet nadšením pro něco jiného. Vybrat tedy takou hru či hračku, která brzy nezevšední, se jeví téměř jako nemožné. Neházejte flintu do žita, máme pro vás tipy, ze kterých budou vaše děti nadšené ještě dlouho poté, co si s nimi zahrají poprvé.

Odpověď je jednoduchá – kreativní hračky. Děti kreativní hračky milují, a to přestože se možná na dětských seznamech přání příliš nevyskytují. I když si většinou přejí hlavně nejnovější panenku Barbie nebo tašku do školy s disneyovskými motivy, vždy když dostanou stavebnici nebo sadu na tvoření, jsou rády a vydrží si s nimi hrát nekonečně dlouho. Proto by stavebnice a výtvarné sady měly mít své pevné místo v dětském pokojíčku, stejně jako třeba knížky nebo společenské hry. Výhodou kreativních hraček je, že kromě tvořivé zábavy dětem pomáhají rozvíjet jemnou motoriku, procvičují zručnost a koordinaci pohybů, nutí je zapojovat fantazii a vymýšlet nové a nové věci. Zejména rodiče pak ocení, že se touto tvořivou činností děti zabaví samy a rodiče tak získají vzácnou chvíli klidu.

Na podporu rozvoje malých stavitelů a umělců

Vaše ratolest neustále něco kutí a vy už pomalu nemůžete najít místo v bytě, kam dětské výtvory vystavovat? Pak vám doma s největší pravděpodobností roste malý stavitel nebo umělec. A protože by byla škoda nepodpořit jeho přirozený talent, věnujte mu kreativní sadu. Takový dárek vašemu dítěti zaručeně rozzáří oči. Na trhu je k dostání nepřeberné množství tvořivých sad, modelovacích hmot a stavebnic, jejichž principem je modelování a stavění unikátních dílek z daného materiálu.

Legendární stavebnice

Vybaví se vám proslulé kostičky Lego, když se řekne legendární stavebnice? A věděli jste, že jim předcházely o mnoho let dříve kovové stavebnice? První kovové stavebnice se objevily v Německu v roce 1888. V Čechách, respektive v tehdejším Československu, se první tuzemská kovová stavebnice se šroubky začala prodávat ještě před druhou světovou válkou. Na tradici kovových stavebnic pro děti navazují některé stavebnice i dnes. „Stavebnice Malý konstruktér vznikla před třemi roky ve vývojovém oddělení firmy Alexander v polské Gdyni a je určena pro tvořivé děti od 8 let. Hned po uvedení v roce 2016 získala prestižní ocenění Hračka roku. V roce 2017 zopakovala tento úspěch i České republice,“ říká Marcel Pech, marketingový ředitel Pexi, distributora stavebnic Malý konstruktér pro český a slovenský trh. Malý konstruktér jde jinou, vlastní cestou stavebnicových setů než jiné kovové stavebnice.

„Dlouhodobé zkušenosti nám ukazují, že děti si obvykle složí z jednoho balení stavebnice pouze jeden model – ten, který si nejvíce oblíbily, a je jim líto ho rozebírat a stavět nový.  Proto má mnoho z modelů Malého konstruktéra v krabičce přesně tolik, dílů aby se dal složit jeden kompletní model. Žádné dílky nejsou navíc. Proto vycházejí sady cenově velmi výhodně, což potěší peněženku nejednoho rodiče.  Pro fajnšmekry nebo zkušenější „konstruktéry“ jsou ale připraveny např. i modely 10 v 1, ze kterých jdou sestavit až půlmetrové modely kamionů, vysvětluje výhody moderní verze kovových stavebnic Marcel Pech.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: