Dejte vaší kanceláři nebo bytu nový rozměr. Pořiďte si papírový nábytek

Dejte vaší kanceláři nebo bytu nový rozměr. Pořiďte si papírový nábytek

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Zapomeňte na dřevo, kov nebo plast. Jestliže si vaši kancelář nebo byt chcete vybavit netradičním nábytkem s nápadem, vsaďte na karton. Nábytek z kartonu představuje nápadité řešení pro ekologicky smýšlející společnosti i jedince a zároveň umí překvapit exkluzivním provedením a stylem zpracování. Kromě bezpočtu praktických vlastností má hnědý karton i designové předpoklady. Nevěříte? Nechte se přesvědčit.

Chcete zaujmout své potenciální zákazníky na veletrhu či prezentační akci? Jste společnost, jež má trvalou udržitelnost mezi firemními hodnotami? Nebo si jen zařizujete kancelář či byt a za každých okolností dáváte přednost originalitě a nekonformnímu řešení? Ať tak či tak, nábytek z kartonu je pro tyto účely to pravé. Je netradiční, ekologický, lehký a snadno se stěhuje, což je jeho nespornou výhodou. Zvláště pokud se často stěhujete, oceníte lehký nábytek, co se snadno přepravuje. Stejně tak se hodí pro případ, kdy potřebujete základní nábytek na přechodnou dobu nebo jste ekologicky smýšlející jedinec či firma. Papír, přesněji řečeno karton z papírové lepenky, je ideální volba.

Prodávají se postele, stoly, konferenční stolky, židle, křesla, taburety, regály, police, zásuvky… sehnat je možné téměř vše. V základní úpravě se jedná o přírodní produkt, je tedy vhodný i pro alergiky. Pokud se vám zdá hnědá lepenka příliš fádní, je možné nábytek dle fantazie dotvořit například pokreslením, polepením různými motivy, natřením vodou ředitelnými či akrylátovými barvami nebo potisknout v kvalitě fotografie.

Karton ale nepřesvědčí pouze milovníky netradičních a designových kousků a ty, kdo chtějí zanechávat minimální ekologickou stopu. Umí přesvědčit i svými praktickými vlastnostmi. Mnozí by možná hned namítli, že nábytek si pořizujeme zejména proto, aby sloužil a byl bytelný. Jak je to tedy s nosností kartonového nábytku? Protože se vyrábí ze speciálně upraveného kartonu s několika vrstvami lepenky, bez problémů unese i knížky a těžší předměty například v knihovně.

Na trhu působí několik výrobců, kteří tento typ nábytku vyrábějí a nabízejí v několika variantách. Jedním z nich je i přední tuzemský výrobce obalových materiálů Paketo.czKartonový nábytek vyrábí z kvalitní 5- až 7vrstvé lepenky. Pevný materiál a způsob zpracování dodává produktům perfektní nosnost s bytelným vzhledem, přitom nábytek zůstává lehký a snadno přenositelný. Pokud hledáte nábytek pro výstavu, veletrh či předváděcí akci, v nabídce najdete promo stolky, barové stoly a židle z kartonu i předváděcí kartonové pulty s potiskem.

Nejen nábytek, ale i životní styl

I když se papírový nábytek prosazuje zejména v několika posledních letech, nejde tak úplně o novinku na trhu. S kartonem experimentovali už designéři v 70. letech, ale až v dnešní době se díky moderním technologiím mohou vyrábět z vlnité lepenky skutečně stabilní a bytelné kusy, které mají podobnou životnost jako nábytek z masivu. Vybavit si byt nebo kancelář není jen o jednorázové potřebě vystoupit z davu a být originální. Jde o specifický životní styl, který se vyznačuje ohleduplností k životnímu prostředí, lehkostí a neotřelostí. Nábytek vyrobený z recyklovaného kartonu je stoprocentně přírodní bez chemických přísad, ekologický a recyklovatelný. Poté, až doslouží, můžete nábytek zkompostovat, spálit nebo znovu recyklovat a dát mu tak šanci na další život v podobě jiného výrobku.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: