Znalost lokality je u realitního makléře klíčová

Znalost lokality je u realitního makléře klíčová

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Znalost lokality je při realitním zprostředkování jedním z nejdůležitějších faktorů. Díky tomu může makléř individuálně zhodnotit situaci, stanovit realistickou cenu a cílit na kupce s největším potenciálem. Proč byste měli při prodeji nemovitosti oslovit lokální realitní společnost? Přečtěte si ty nejdůležitější důvody.

Lokální znalost je největší předností realitních společností

Přestože si někteří lidé mohou myslet, že je při prodeji nemovitosti nejvhodnější oslovit velkou celorepublikovou kancelář, to však nemusí být nejlepší volbou. Nejen, že je lokální znalost často nedostatečná, ale pokrytí těchto kanceláří mnohdy funguje na principu franchisingu a každá pobočka může mít jiného majitele. Otázkou tak je, zda se daří dodržovat požadovanou kvalitu, a to hlavně z důvodu velké fluktuace makléřů. Lokální kanceláře jsou oproti tomu většinou stabilní a na jedno místo se soustředí po celou dobu své existence. „Naší největší výhodou je bez pochyby fakt, že se specializujeme na oblast Berounska již od roku 1994. Všichni žijeme v Berouně nebo v přilehlém okolí a byli jsme svědky toho, jak se tato oblast proměňovala,“ říká Jakub Kindl z realitní společnosti Domov.

Místní reálie

A právě osobní zkušenosti s lokalitou a znalost místních reálií dávají makléřům do rukou jednu velkou výhodu. Při prodeji nemovitosti je totiž důležitý dialog s potenciálními kupci. Makléř by měl vycítit, co hledají a dát jim uspokojivé odpovědi. Pro každého hraje hlavní roli něco jiného a je potřeba individuálně zhodnotit situaci. Zatímco někdo hledá klid a možnosti odpočinku, někoho zase nejvíce zajímá občanská vybavenost. „Díky naším zkušenostem víme, které informace vyzdvihnout jednotlivým klientům. U rodiny s malými dětmi bude největším tématem vybavenost a úroveň škol a školek. U staršího bezdětného páru nebo u páru, který už má dospělé děti, zase bude hlavní vyzdvihnout možnosti aktivního odpočinku, výletů do přírody, kulturní vyžití apod,“ dodává Kindl.

Nezapomínejme také na to, že znalost místního realitního trhu si makléři osvojují dlouhodobě. Díky tomu dobře vědí, jaké možnosti poskytuje bezprostřední okolí nebo jaké jiné nemovitosti jsou poblíž k dispozici. Tento přehled je důležitý. Pro správné posouzení prodeje konkrétní nemovitosti je totiž zásadní i budoucí vývoj lokality. A to jak v krátkodobém, tak v dlouhodobém horizontu.

Realistická cena

Lokální realitní trh, jeho potenciál a daná lokalita. To jsou další faktory, které kromě dispozic a stavu nemovitosti, ovlivňují prodejní cenu. „Při prodeji nemovitosti přes naši kancelář je tržní ocenění zcela zdarma. To ale neznamená, že by se mu neměla věnovat pozornost. Je to právě správné stanovení ceny, které hraje obrovskou roli již na začátku prodejního procesu. Cena musí být stanovena tak, aby se nemovitost prodala rychle a zároveň za co nejvyšší, a přesto realistickou cenu. Zde tak opět vstupuje na scénu lokální znalost. Berounsko a západ Prahy známe jako své boty, a nemovitost tu dokážeme zobchodovat co nejlépe,“ uzavírá Jakub Kindl za Domov Reality.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: