Změna zdravotní pojišťovny, možnost máte až do konce března!

Změna zdravotní pojišťovny, možnost máte až do konce března!

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Od ledna až do konce března mají občané České republiky opět možnost změnit zdravotní pojišťovnu. Samotný přestup a s ním spojené výhody pak budou platné od 1. července 2017. Co je pro to třeba udělat?

Výběr nové zdravotní pojišťovny

Přestože zdravotní pojišťovnu má každý obyvatel České republiky danou od narození, zcela jistě se nejedná o záležitost, se kterou je nutné se smířit. Právě naopak, v současnosti je přestup otázkou několika málo minut. Je však zákonem limitovaný, a tak má každý z nás možnost přestoupit jen jednou za 12 měsíců. Termíny pro přestup jsou během roku dva a vždy je toto období provázeno různými marketingovými kampaněmi jednotlivých zdravotních pojišťoven. Zatímco některé se snaží podporovat zejména preventivní lékařské výkony či očkování, jiné zase aktivně přispívají na rozvoj zdravého životního stylu. Výběr zdravotní pojišťovny bychom určitě neměli uspěchat. Naopak, není od věci se řádně porozhlédnout.

Kromě bonusů, které jsou každoročně největšími lákadly pro nové klienty, je ale nutné zajímat se i o jiné přednosti. Řeč je zejména o finanční stabilitě konkrétní zdravotní pojišťovny, o postavení na trhu, o pokrytí zdravotnických zařízení? se smluvními lékaři a o zkušenostech ostatních pojištěnců. O těch něco vypovídá i letošní vítězství Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky. Ta se stala již podruhé v řadě Nejlepší zdravotní pojišťovnou roku. Na zlatou příčku ji dosadily hlasy klientů zdravotních pojišťoven. „Fakt, že letos o našem celkovém vítězství rozhodly hlasy klientů-pacientů nás těší dvojnásob, a ještě více zavazuje. Budeme v dnešní napjaté době, kdy je silný tlak na růst nákladů na zdravotní péči a kdy tomuto tlaku neodpovídá růst příjmů, dělat vše, co je v našich silách, abychom tuto důvěru udrželi.“, okomentoval výsledky ankety generální ředitel ZP MV ČR David Kostka.

Jak přestoupit k nové zdravotní pojišťovně

Přestup k nové pojišťovně nyní zabere jen několik málo minut. Již zmiňovaná ZP MV ČR například nabízí možnost přihlásit se online z pohodlí domova. Navštivte webové stránky http://www.zpmvcr.cz/ a klikněte na pole Přihlásit se. Následně se objeví registrační stránka, kde kliknete na tlačítko Online přihlášení a dále už vás aplikace povede. K dokončení přihlášení je třeba mít chytrý telefon, který umožní přihlášku skrze dotykovou obrazovku podepsat. Pokud nejste vlastníkem chytrého telefonu, můžete přihlášku stáhnout a vyplnit na PC. Následně přihlášku jednoduše zašlete e-mailem či poštou nebo můžete podat na kterémkoli pracovišti ZP MV ČR.

Nezapomeňte změnu ohlásit

Jakmile proběhne změna zdravotní pojišťovny, je třeba o tomto faktu uvědomit nejen svého praktického lékaře, ale také zaměstnavatele, aby bylo jasné, které pojišťovně má za vás odvádět zdravotní pojištění.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: