Získejte levnější pojistku auta a ušetřete až 75 % z ceny díky online srovnávačům

Získejte levnější pojistku auta a ušetřete až 75 % z ceny díky online srovnávačům

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Havarijní pojištění poskytuje komplexní ochranu pro škody, které se stanou za vaší přítomnosti i mimo ni, například pokud vám někdo poškrábe auto na parkovišti. Pokud zvažujete sjednání havarijního pojištění, neberte hned první nabídku, která se vám naskytne. Díky srovnání nabídek od konkurence máte vysokou šanci získat zajímavou slevu i lepší podmínky. Porovnejte si nabídky havarijního pojištění online v jednoduché kalkulačce a získejte díky tomu levnější pojistku řádově o desítky procent.

Havarijní pojištění automobilů chrání před škodami způsobenými živly nebo vzniklými v důsledku havárie, odcizení, vandalismu či neoprávněného užití vozidla. Při dopravní nehodě slouží havarijní pojištění ke krytí škod na vlastním vozidle, pokud je nehoda způsobena pojištěným řidičem, v opačném případě je hrazena z povinného ručení viníka, tedy druhého řidiče. Řidič si sám může zvolit, zda si vybere základní a levnější verzi, která jej bude chránit jen pro případ autonehody a srážky se zvěří, nebo si zvolí propracovanější pojistný balíček s více pojistnými riziky. Každý řidič by měl zvážit, jaká rizika jsou u něj nejpravděpodobnější.

Pro koho je havarijní pojištění vhodné

Nejvíc užitečné je pro řidiče, kteří jsou majiteli nového nebo drahého vozidla, ovšem výhodné je téměř pro každého. Havarijní pojištění vám totiž dodá pocit jistoty, že na případné škody způsobené na vašem automobilu nebudete sami. V současné době můžete získat kvalitní a zároveň velmi levné pojistné krytí, ať už jste majitelem luxusního mercedesu, nebo škodovky nižší třídy.

U havarijního pojištění se klient většinou finančně podílí na placení škody. To znamená, že když se vám stane pojistná událost na autě, drtivou část škody zaplatí pojišťovna a malou část vy. Spoluúčast může být buď procentní (zaplatíte určitý počet procent z výsledné sumy škody), nebo pevně stanovená (například ve výši pět tisíc korun). Pokud se zatím rozhlížíte po nabídkách, využijte chytré internetové srovnávače. Do jednoduchého formuláře zadáte během dvou minut základní informace o vašem vozidle a za pár okamžiků získáte nezávazné srovnání nabídek havarijka. Srovnávací portál Porovnej24.cz srovnává nabídky od osmi pojišťoven. Výhodou je, že můžete objednávku i dokončit online a smlouvu následně obdržíte mailem. Specialisté vám ještě po ověření bonusů mohou navíc nabídnout neveřejnou slevu.

Pokud si sjednáváte novou havarijní pojistku, můžete si v prvním kroku formuláře nastavit libovolný datum počátku platnosti vaší smlouvy. V případě, že jste už pojištěni u jiné společnosti, je třeba si pohlídat konec pojistné smlouvy a pojišťovnu včas kontaktovat s výpovědí. Poté si můžete sjednat nové havarijní pojištění u jiné pojišťovny.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: