Zima se s námi definitivně loučí. Připravte svůj domov na jaro

Zima se s námi definitivně loučí. Připravte svůj domov na jaro

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jaro a hřejivé sluneční paprsky nám vlévají do žil energii a probouzejí nás ze zimní letargie. Není tedy divu, že s příchodem jara a teplého počasí většina z nás pocítí touhu dělat pořádek v domácnosti a vyzdobit si prostor, který obýváme, aby v něm zavládl typicky jarní optimismus nových začátků. Jak na efektivní jarní klid a zkrášlení obydlí?

Nejnovější předpovědi slibují rtuť teploměru šplhající pomalu, ale jistě do vyšších hodnot a také postupné odkládání jednotlivých vrstev oblečení. Můžeme se těšit na první jarní sluníčko a hezké počasí, které nás bude lákat ven, a také blížící se velikonoční svátky. Přivítejte jaro i u vás doma a vrhněte se do sezónního úklidu i jarního dekorování.

Stanovte si harmonogram a priority

Přidanou hodnotou jarního úklidu by mělo být to, že se při něm dostaneme do míst, jež zůstávají při běžném úklidu zapomenutá. Velký úklid zahrnuje mytí oken, utírání prachu, přebírání obsahu úložných prostor a vyklízení nepotřebných věcí, a to včetně průvanu v šatníku, praní záclon a jiných textilií. Činností je celá řada, a proto si generální úklid žádá jasně daný plán, abychom neodbíhali od jednoho úkolu k druhému a nepřidělávali si práci. Rozmyšlení priorit nám pomůže například v tom, že se nebudeme pouštět do mytí oken dříve, než v bytě důkladně vysmýčíme prach a vysajeme koberce.

Nový nádech do interiéru

Chcete snadno a za pár peněz proměnit váš domov v jarní oázu plnou barev, života a energie? Díky bytovým textiliím si můžete každou sezónu dopřát jinak laděný interiér. „Bytový textil jako třeba kusové koberce, závěsy, potahy, polštářky či dekorace snadno vyměníte, až aktuální trendy odvane čas nebo teplé měsíce vystřídá zima a tuhé mrazy. Navíc vám neudělají díru do rozpočtu,“ říká Renata Stuchlíková, odbornice na bytový textil a podlahové krytiny z Koberce Trend. „S příchodem jarem uberte na barevném konzervatismu a pořiďte si stylové koberce v barvách jara. Barva svěže zeleného pažitu, červených máků nebo žlutých tulipánů – to přivane svěží vánek i pozitivní náladu do každého domova,“ říká Stuchlíková a dodává: „Pokud si pořídíte vzorované a vícebarevné koberce, nezapomeňte je sladit s ostatním bytovým textilem, jako jsou například závěsy, deky nebo polštáře.“

Pokud se z nejrůznějších důvodů potřebujete orientovat podle praktických vlastností, pak se při výběru soustřeďte především na materiál, hustotu vlasu a kvalitu zpracování, aby vám kousek dobře sloužil a bezvadně vyhovoval. Mezi nejčastější požadavky patří odolnost vůči mechanickému opotřebení ve velmi vytěžovaných prostorách, jako je například dětský pokoj či chodba, nebo výborná zvuková izolace hluku, otřesů a kročejů. Nebo třeba od koberce potřebujete, aby vám zahřál prokřehlé nohy – záleží na individuálních potřebách jedince.

Pokud si v průběhu ročních období zkrášlujete bydlení a měníte ho, neměli byste zaspat ani tuto krásnou roční dobu. Tak jako jaro přináší přírodě svěží zeleň a barevnost, měli byste svěží nádech vnést i mezi čtyři stěny vašeho domova. Nemusí jít o nákladnou přeměnu, stačí si pořídit ty správné doplňky za pár peněz a jarní vánek zavane i k vám.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: