Venku zima a do jara daleko? Zařiďte si doma dovolenkovou oázu plnou slunce

Venku zima a do jara daleko? Zařiďte si doma dovolenkovou oázu plnou slunce

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Krátké dny, brzká tma a mrazivé počasí aktuálně vládnou v našich zeměpisných šířkách. Přemýšlíte, jak si toto trudomyslné období zpestřit a zkrátit si čekání na jaro? Jedním ze skvělých způsobů je oprášit vzpomínky z dovolené a vnést do vašeho interiéru kousek prosluněného Středomoří. Můžete se tak hýčkat italskými prázdninami i v průběhu roku.

Milujete dovolenou v Itálii, a zvláště pak Toskánsko by se mohlo stát vaším druhým domovem? Zkuste tamější styl a nechte se inspirovat temperamentními Italy, kteří znají tajemství neopakovatelné atmosféry a vřelého domova. „Přinést jižanskou atmosféru do vašeho bytu je snazší, než se může zprvu zdát. Romanticky laděné dekorace, kámen, dřevo a bohatství teplých barev váš pokoj krásně prozáří a vykouzlí z něj bezstarostnou oázu. Nechte se unést do teplých krajů a poznejte krásy toskánského venkova,“ říká bytová designérka Anke Glut.

Kousek jihu k vám domů

Italové jsou pověstní svým šarmem, temperamentem a srdečným úsměvem, který jim nikdy nemizí z tváře. To vše se promítá i do jejich domovů. „Typický styl bydlení po italsku se vyznačuje návratem k přírodě. Bohatství přírodních tónů barev najdete na stěnách i dekoracích. Zapomeňte však na hladké stěny a jednolitou barvu. Proslulé italské lehkosti docílíte, když na stěny použijete štuky či sádrovou omítku, která připomíná dávnou historii. Namísto precizních tahů štětcem se nebojte vzít do ruky houbičku, aby nátěr získal hrubší texturu a dosáhli jste tak autentického starodávného vzhledu,“ radí Anke Glut.

Pokud přemýšlíte nad barevným laděním, skvělou volbou jsou odstíny oranžové a žluté, světle hnědé, béžové a okrové, které už zdálky voní po moři a teplém sluníčku. Na doplňcích můžete zkusit olivově zelenou a červenohnědou cihlovou barvu.

Kamenná dlažba a surová krása dřeva

Toskánský styl kombinuje útulnost s texturou kamene a hřejivou přítomnost dřeva se zdobným kováním. Do toskánského interiéru patří mramor, kámen a rustikální dlažba. Tyto podlahové materiály na první pohled vzbuzují pocit, že mají nejlepší roky za sebou. Ovšem podíváte-li se na ně ještě jednou, odhalíte jejich přírodní krásu. A to je to, čeho byste v takovém interiéru měli dosáhnout. Při vybírání sáhněte po terakotové dlažbě, případně zvolte přírodní kámen.

„Do kuchyně, která tvoří srdce italského domova, se hodí kámen nebo dlažba s imitací kamenné podlahy. Do ostatních místností doporučuji volit neopracované masivní dřevo. Masivní komody a dřevěné skříňky střídejte s otevřenými policemi z neopracovaného dřeva, do nichž umístíte pohodlně spoustu nádobí, knih i dekorací,“ radí bytová designérka Anke Glut.

Pokud nemáte prostor ani finance na rozsáhlé a nákladné úpravy, dopřejte si alespoň doplňky z vyřezávaného dřeva. Kus jihu k vám vnesete motivem oliv na nádobí nebo citronovníkem v květináči. Do obýváku na stěnu pověste obraz se středomořskou tematikou. Konferenční stolek ze dřeva ozdobte paličkovanou krajkou, kterou jste si přivezli z dovolené jako suvenýr. V obýváku také vyniknou drobné kusy nábytku z ratanu a prostírání z přírodních materiálů.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: