Jak na zdravé a vyživené ruce po celý rok?

Jak na zdravé a vyživené ruce po celý rok?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Sychravé a mrazivé počasí není náročné jen pro náš organismus, ale podepisuje se i na kvalitě pokožky, a to zejména na těch částech, které nešvarům počasí každodenně vystavujeme. Řeč je samozřejmě o rukách, na jejichž kondici se podílí hned několik faktorů. Které to jsou a lze docílit toho, abychom měli zdravé a reprezentativní ruce a nehty po celý rok?

Mrazivé počasí

Je to právě zima, kdy se nejčastěji potýkáme se zhoršenou kvalitou pokožky na rukách. Na svědomí to má snížená vlhkost, vítr, ale také časté střídání teplot při přechodech z venku do vytopených místností. Kůže následkem toho ztrácí vlhkost a je náchylnější k podráždění. Proto v tomto období často trpíme vyrážkami, ekzémy, ruce jsou suché a podrážděné a tvoří se na nich šupiny. A přestože venkovní teploty asi těžko ovlivníme, i tomuto problému lze předejít. Základem je kvalitní hydratační krém, který hydratuje a chrání pokožku na rukách. „Nejen v zimě ocení jedinci s citlivou pokožkou na rukách naše minerální mléko na ruce a tělo, které se snadno vstřebává a nezanechává mastný film. O hydrataci se starají přírodní esenciální oleje a pro ochranu namáhané pokožky je přidán vitamin E. Mléko nabízíme ve čtyřech variantách, a to Passion Fruit, Mandle, Francouzská vanilka s levandulí a Ocean, kterou si pro velmi jemnou vůni vychvalují i muži,“ říká Alexander Krajňák, manažer společnosti NevO Dead Sea Spa zaměřené na výrobu pečující kosmetiky s drahocennými výtažky z Mrtvého moře.

V tomto období je ale důležité zvolit i vhodné mýdlo. Jehož časté použití však může být pro jedince s popraskanou a vysušenou pokožkou bolestivé. Z toho důvodu je vhodné dát vale klasickému mýdlu, na které jsme zvyklí a zvolit místo toho mýdlo, které je vhodné na citlivou a problematickou pokožku. Troufáte-li si na to, nebojte se pustit i do výroby vlastního bylinkového mýdla, které nebude obsahovat žádné nežádoucí složky. Receptů naleznete ve vodách internetu nespočet a je jen na vás, jak budete poměry jednotlivých surovin upravovat. Suché a popraskané pokožce však také částečně ulevíte, pokud budete mýt ruce ve vlažné vodě. Moc horká nebo naopak moc studená rukám nesvědčí.

Nedostatek vitaminů a minerálů

Na zhoršené kvalitě pokožky se může v zimě na podzim podílet i nedostatek vitaminů a minerálů. Proto se snažte o co nejpestřejší jídelníček bohatý na zeleninu, ovoce, kvalitní tuky a bílkoviny. Zajímat by vás taktéž měly potraviny obsahující vitamin C a zinek, který obsahují například krevety, dýňová semínka, pivní kvasnice, hovězí maso a ryby. Vitaminy a minerály však můžete rukám dopřát i díky péči zvenčí. „Doporučit mohu i speciální směs olejů z avokáda, oliv a mandlí, která je určená na nehtové lůžko. Avokádový olej změkčuje a zvláčňuje ztvrdlou kůži kolem nehtů, uklidňuje svědivou pokožku a působí protizánětlivě. Mandlový olej je bohatý na vitamin E, minerály a nenasycené mastné kyseliny a olivový olej urychluje léčení ranek a oděrek. Směs olejů nabízíme jakou součást našich sad pro péči o ruce a nehty, které by ve vašem kosmetickém arzenálu obzvláště v zimě neměly chybět,“ uzavírá Krajňák za NevO Dead Sea Spa.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: