Zavítejte během prosincových neděl do Dětenic, čekají tam na vás ojedinělé prohlídky místního zámku

Zavítejte během prosincových neděl do Dětenic, čekají tam na vás ojedinělé prohlídky místního zámku

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

První adventní neděle letos vychází na 1. prosince a jako každý rok, i letos přichází Zámecký resort Dětenice s pestrým programem, který se bude opakovat každou neděli až do 22. prosince. Co vás tam čeká a nemine?

Na úvod by se však nejprve slušelo Dětenice představit těm, kteří o nich ještě třeba nikdy neslyšeli. Obec Dětenice se nachází na okraji Českého ráje v okrese Jičín a přestože zde žije jen pár stovek obyvatel, po celý rok se toto místo těší vysoké návštěvnosti od českých i zahraničních turistů. Nachází se zde totiž již zmiňovaný Zámecký resort Dětenice, kterému vévodí místní barokní zámek. Součástí komplexu je však i přilehlý zámecký park, dětenický pivovar a především Středověká krčma, která byla před lety otevřena jako první restaurační zařízení svého druhu. Ta láká návštěvníky nejen na geniální gastronomický zážitek, ale také na originální dobovou atmosféru. Ta se velmi striktně drží středověku, čemuž odpovídá nejen vybavení krčmy, ale například i mluva zdejších číšníků a servírek. Hosté jsou totiž tu a tam nazývání holotou, cháskou a vzduchem lítají další peprné výrazy. Před návštěvou je tak vhodné se na tento zážitek připravit a možná i ponechat vybrané způsoby doma.

V Zámeckém resortu Dětenice jsou však pravidelně pořádány nejrůznější tematické akce, food festivaly a slavnosti, a tak sem stojí za to zavítat v kterémkoli ročním období. Teď v prosinci vás zde například čekají speciální adventní neděle, kdy se vám dostane ojedinělé prohlídky zámku v doprovodu anděla. Vyprávět se bude o vánočních zvycích, tradicích, Betlému a Ježíškovi, a tak určitě neváhejte a vezměte s sebou i své ratolesti. Děti do šesti let mají navíc vstupné na tuto prohlídku zdarma.

A když už tu budete, nezapomeňte okouknout všechna skrytá zákoutí a zajít na oběd do Středověké krčmy. Třeba vás to tu uchvátí natolik, že se rozhodnete o tuto zkušenost podělit se svými blízkými a darovat jim voucher na pobyt v Dětenicích. Nezmínili jsme totiž zatím fakt, že v Dětenicích můžete i přenocovat, a to buď v hotelu Rustikal, ve Středověkém hotelu či přímo na zámku.

Svým blízkým tak můžete zakoupit například zámecké apartmá či tematický pobyt ve Středověkém hotelu. Na výběr je z mnoha balíčků, záleží jen na vás. Vouchery lze zakoupit online na stránkách Zámeckého resortu a voucher vám bude zaslán elektronicky ihned po obdržení platby. Tu je možné zrealizovat ihned kartou online či bankovním převodem. Poukazy platí celý rok od jejich vydání a rezervaci na pobyt si obdarovaný udělá sám skrze rezervační formulář či telefonicky.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: