Jak zařídit chodbu a předsíň? Máme pro vás 5 rafinovaných tipů

Jak zařídit chodbu a předsíň? Máme pro vás 5 rafinovaných tipů

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Chodba a předsíň jsou vizitkou našich domovů. Navzdory jejich významu jsou však často opomíjené a přehlížené. Lidé je vnímají pouze jako prostupy do dalších místností nebo jen jako funkční prostory, které slouží především k ukládání všeho nepotřebného. Chodby a předsíně tak často působí přeplácaně a jsou v disharmonii se zbytkem interiéru. Jak zařídit tyto prostory tak, aby byly útulné a udělaly skvělý první dojem?

Promyšlené úložné řešení

Pokud v chodbě nebo v předsíni potřebujete skladovat boty, kabáty a další doplňky, zainvestujete do velkorysých úložných prostor, které budou odpovídat požadavkům na uskladnění všech vašich věcí. Čistě a minimalisticky působí vestavěné skříně nebo multifunkční nábytek jako je například lavička s úložným prostorem. „Pokuste se se vybírat uzavřený nábytek, do kterého dáte většinu věcí. Bundy a kabáty, které nosíte nejčastěji, můžete umístit na věšák nebo pořiďte háčky na stěnu. Pokud máte úzkou a malou chodbu, volte nábytek v jedné barvě a na nožičkách, který místnost opticky zvětší,“ říká interiérová designérka Anke Glut.

Správné osvětlení

Osvětlení může zázračně proměnit jakýkoliv prostor. V chodbě a v předsíni se zaměřte na vrstvení světla a kombinuje centrální osvětlení s bodovými světly nebo lampami, které prostoru dodají hloubku. Světla rozprostřete po celé chodbě. Pokud bojujete s prostorem, můžete zvolit LED pásky, které nepřekáží a prostor opticky zvětší. Zajímavým řešením je umístit LED pásky podél podlahy.

Zrcadla jako designový a funkční prvek

Zrcadla v chodbách a předsíních jsou nepostradatelným designovým i funkčním prvkem. Zároveň opticky zvětšují prostor. „Zrcadlo umístěte tak, aby bylo v souladu s ostatními prvky a zároveň splňovalo svou funkci. Pro menší chodby volte zrcadlo bez rámu, které posune hranice prostoru,“ doplňuje Anke Glut.

Barevná harmonie

Při výběru barev a textur do chodby myslete na zbytek interiéru a pokuste se s ním chodbu sladit. Nebojte se použít odvážnější barvy nebo tapety, které mohou být zároveň hlavním designovým prvkem. „Vzorované tapety skryjí roh místnosti a krátké zdi nebudou tolik výrazné, prostor se opticky zvětší. Nemusíte se bát ani tmavých barev. Například černá nebo antracitová barva působí velmi elegantně,“ vysvětluje Anke Glut.

Jak na doplňky

Doplňky jsou v chodbě často opomíjené. Přitom i malý obraz nebo váza s květinami dovedou udělat velký rozdíl. Do menších prostor volte spíše nástěnné dekorace, ve velkých chodbách pak skvěle fungují například designové sochy nebo velké pokojové rostliny.

„Chodba a předsíň by neměly být pouhým přechodovým prostorem vašeho domova, ale místem, které vítá a zaujme. Každý detail má svůj význam a správně zvolený nábytek a dekorace mohou zlepšit funkční stránku těchto prostor a zároveň podpoří styl, který jste si do interiéru zvolili,“ uzavírá Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: