Zajistěte se proti neplatičům účinně. Garantovaný nájem vyřeší všechny problémy i nejistotu

Zajistěte se proti neplatičům účinně. Garantovaný nájem vyřeší všechny problémy i nejistotu

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Žijeme už rok ve společnosti s řadou omezení, tu tvrdšími, tu mírnějšími v závislosti na aktuálně pandemické situaci. Jedno je jisté – opatření proti šíření koronaviru drasticky poznamenávají fungování ekonomiky, firem, živnostníků i domácností. Řada lidí se po vleklých lockdownech dostává do finančních problémů, které se často týkají základního živobytí a starostí, z čeho se zaplatí nájem, péče o děti a výdaje na domácnost. Situaci není lehká ani pro pronajímatele – pokud nebylo lehké najít solventního a solidního nájemníka před pandemií, nyní je to ještě tvrdší oříšek. Pomocnou ruku majitelům investičních nemovitostí nabízí služba garantovaného nájmu.

Pandemie se sice nedotkla cen realit, zato však prohloubila současnou bytovou krizi. S příchodem celostátní karantény a několika lockdownů se mnoho lidí, dříve spolehlivých a solventních, ocitlo bez příjmů, případně s příjmy výrazně nižšími, a vlivem toho přicházejí o možnosti platit pravidelně nájemné a hypotéky.

„Mnoho nájemců se do situace, kdy jim docházejí peníze, dostává právě vlivem oficiálních nařízení vlády. Mnozí z nich mají nařízený zákaz činnosti, další bojují s dramatickým propadem poptávky a někteří řeší ztrátu zaměstnání. Nájemné představuje významnou položku v rodinném rozpočtu, a tak není divu, že se za stávající krizové situace ocitají na hraně existenčních problémů. Ukazuje se, že tu s námi koronavirus nějakou dobu ještě bude – představa, že se vymýtí a vše se vrátí k normálu, je bláhová. Je proto lepší se na situaci adaptovat a pojistit se všemi možnými způsoby, abyste měli jako pronajímatel zabezpečený přísun peněz z nájemného. Obzvláště v případě, kdy jste na něm závislí třeba z důvodu splácení hypotéky,“ radí David Novotný, majitel a jednatel realitní společnosti Bohemian Estates, která se profesionálně věnuje přes deset let nákupu, správě a prodeji nemovitostí včetně developmentu.

Kromě zabezpečení vůči rizikům tohoto podnikání také můžete jako majitel investiční nemovitosti jednoduše navýšit cenu nemovitosti, kterou pronajímáte, a dosáhnout tak ještě většího zhodnocení. „Díky službě Garantovaný nájem se může cena zvýšit až o několik procent v návaznosti na spoustu aspektů, které je profesionální správce pronájmu schopen vylepšit. Služba je určena všem, kteří chtějí inkasovat pravidelný nájem každý měsíc a o nic se nestarat. Velmi ji pak doporučujeme pro majitele, kteří si byt koupili na hypotéku a nechtějí se dostat do problémů, když zrovna byt není obsazen nájemníkem nebo se nájemník dostal do platební neschopnosti,“ vysvětluje Novotný.

Jak to v praxi funguje? „Nemovitost si od vás pronajmeme, vyhledáme spolehlivého nájemníka a prověříme jeho bezdlužnost. S podnájemníkem uzavřeme podnájemní smlouvu a vám platíme sjednané nájemné, i když je nemovitost neobsazená podnájemníky či nájemníci neplatí. Po ukončení nájmu garantujeme předání nemovitosti v perfektním stavu. A jak určujeme výši nájemného? Na základě prohlídky stanovíme tržní nájemné, z toho bez poplatků odečteme přibližně 15%, což se rovná nájemnému, které vám po odsouhlasení podmínek garantujeme,“ uzavírá David Novotný.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: