Jak zabavit děti na výletě

Jak zabavit děti na výletě

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Léto přišlo nečekaně dřív, než jsme se stihli připravit. Krásné slunečné dny táhnou k vodě nebo na túry do přírody. Pokud zrovna vaše ratolest neřádí na koupališti či se nesnaží připravit si večeři u táboráku, je dobré mít v záloze několik her, které můžete bez obtíží sbalit s sebou do batohu.

 

Kvízy

Rozvíjet své vědomosti mohou děti i během času, který netráví ve škole. Musí je to však bavit. Došly vám témata či otázky, kterými svým dětem rozšiřujete obzory? Pomozte si mini kvízy, které se vejdou i do plážové tašky. Ve volných chvílích pak můžete zábavně soutěžit ve znalostech z různých okruhů. A možná se i vy sami přiučíte zajímavosti z historie, zeměpisu, vědy a techniky nebo třeba kultury. Otázky jsou často spojeny s Českou republikou, Evropou nebo ze světa.

 

Deskové hry

Pamatujete také na časy, kdy jste se poprvé pokoušeli porazit svého protivníka v šachách nebo v dámě? Tyto nejznámější deskové hry dnes snadno seženete v cestovním balení a lze je tak vzít s sebou kamkoliv. Dámu mohou hrát děti již od 5 let, začnou tak trénovat své strategické myšlení. Do Čech se hra dostala z Francie již za doby Habsburků. Dáma je dnes považována za nejrozšířenější deskovou hru na planetě, pokud se ji děti naučí už teď, budou mít v rukávě další „společnou řeč“ s okolním světem.

 

Pexeso

Pokud si chcete opravdu odpočinout, není příjemnější hry než pexeso. Hrát ho může kdokoliv, záleží pouze na jeho postřehu a paměti. Ideální počet hráčů je 2 – 6. Klasické pexeso obsahuje 64 karet, které tvoří dvojice. Navíc existuje nespočet typů obrázků. Vyberte ty, ke kterým mají vaše děti nejblíže, jejich nadšení pro hru pak bude mnohem intenzivnější. Existuje i zvukové pexeso, kde se hledají dva stejné zvuky.

 

Magnetické příběhy

Máte před sebou dlouhý přejezd autem? V tuto chvíli oceníte cokoliv, co by vašim malým spolucestovatelům zpříjemnilo cestu. Knížky jsou do auta ideální, ale většinou zabaví jen na malou chvíli. Společnost Pexi uvedla v letošním roce na trh novinku značky Alexander. Edukativní magnetickou hru, se vzhledem knížky, vhodnou pro děti od 4 do 7 let. Základem je magnetická deska, na kterou děti umisťují magnetické obrázky podle vzoru na kartičkách. Kartiček se však nemusí striktně držet a mohou tak vymýšlet vlastní příběhy podle své fantazie a hrát si je jako v malém divadélku. Dle umístěných magnetek pak vypráví poskládaný příběh. Tato hra rozvíjí jak jemnou motoriku, tak dětskou představivost a je velkým pomocníkem při trénování vyjadřovacích schopností a rozvoji řeči. Společně s příběhy poznávají děti i svět kolem sebe, pro menší cestovatele jsou vhodné příběhy na motivy farmy nebo oblékání, ty větší zaujmou spíše magnetky s tématy z ulice nebo s Červenou Karkulkou.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: