Za okny tma a zima. Vytvořte si z domova útulnou a hřejivou oázu

Za okny tma a zima. Vytvořte si z domova útulnou a hřejivou oázu

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Na to, abyste si své hnízdečko vylepšili, nepotřebujete utratit životní jmění. Je to hlavně o citu a fantazii. Někdy není jednoduché přijít na to, co interiéru chybí, nebo jak ho povýšit na prostor s osobitým duchem. Inspirujte se nápady známé interiérové návrhářky Anke Glut.

Nejkouzelnější svátky v roce se blíží a sváteční atmosféra brzy dýchne na každého. Přemýšlíte, jak si snadno na tuhle sezónu přetvořit domov? Anebo třeba dlouho žijete v nezměněném interiéru a prahnete po změně? Ať už máte motivaci jakoukoli, každý prostor se díky šikovným nápadům může proměnit v útulně zabydlený domov. Nemusíte kvůli tomu hned investovat do rekonstrukce nebo kupovat nové vybavení.

Doplňte podlahu hřejivými doplňky

V českých domácnostech jsou oblíbené laminátové, linoleové a plovoucí krytiny s různými imitacemi. Jsou ale přeci jen místa, kde můžeme postrádat hřejivý a měkký povrch. „Typicky jde o místo u konferenčního a jídelního stolu, v koupelně nebo u postele. Kusové koberce jsou ideálním řešením, jak byt zateplit a domov udělat ještě útulnějším. Ve prospěch takzvaných kusovek mluví praktické vlastnosti i fakt, že dovedou interiér vmžiku zateplit a zútulnit tak, jak to linoleum nebo dřevěná podlaha nedovedou,“ říká Anke Glut, interiérová designérka s letitou praxí v navrhování rezidenčních i komerčních prostor v různých stylech.

„Kusové koberce mají spoustu pozitivních vlastností. Snadno se udržují a na rozdíl od velkoplošných koberců se dají snadno obměňovat. Každou sezónu si tak můžete dopřát jinak laděný interiér. Dnes je na výběr z nepřeberné nabídky metrážových koberců, kusovek, rohoží i běhounů, které skvěle doplní interiér všech stylů. Stačí si pořídit pár originálních kousků a váš domov se vmžiku promění v útulný příbytek, kam se budete po náročných pracovních dnech rádi vracet,“ říká Anke Glut. Kromě toho koberce dobře tlumí hluk, mají výborné izolační vlastnosti, pohlcují prach a nečistoty a jsou příjemné na došlap.

Vánoční úklid letos jinak

Než se pustíte do obligátního vánočního úklidu, zbavte se všech nefunkčních a nepotřebných věcí. Pamatujte, že všeho moc škodí, a u bytových doplňků to platí dvojnásob. Nekompromisně odstraňte všechny lapače prachu a nahromaděné tretky. Nepřehánějte to ani s kupováním nových dekorací. „Domov by neměl působit překombinovaným dojmem skladiště. Případně pokud jste manuálně zruční, zvolte způsob úpravy v duchu udělej si sám. Je to kreativní a zároveň levný způsob, jak si zkrášlit domov, a navíc jde o recyklaci starých věcí, které tak získají nový háv nebo budou sloužit jinému účelu,“ radí Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: