Za chronické kožní potíže mohou být zodpovědné toxiny. Zaměřte se na jejich vyloučení a pročistěte lymfu

Za chronické kožní potíže mohou být zodpovědné toxiny. Zaměřte se na jejich vyloučení a pročistěte lymfu

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kdo se někdy setkal s atopickým ekzémem či jiným zánětlivým onemocněním kůže, dobře ví, o jak nepříjemné onemocnění se jedná. Zvláště vrací-li se opakovaně. Ačkoliv genetika má na přecitlivělosti kůže v řadě případů velký podíl, není zdaleka jedinou příčinou. Stále častěji je za tento rozšířený problém zodpovědný narušený imunitní systém, jemuž ve správném fungování brání nahromaděné toxiny v těle. Vy můžete napomoci jejich vylučování mimo jiné tím, že budete udržovat lymfu v pohybu.

Boj s neustále se vracejícími kožními neduhy je nelehký a často připomíná běh na dlouhou trať, při němž je potřeba obrnit se trpělivostí a nenechat se odradit prvotními neúspěchy. Ačkoli se nejedná o závažný zdravotní problém přímo ohrožující život, je to právě psychika, která při nesprávném fungování kůže utrpí nejvíce. Někteří mají štěstí a daří se jim tlumit nepříjemné projevy pomocí mastiček, vodiček nebo tabletek. Většina pacientů se však s těmito problémy i přes dlouhodobé návštěvy odborníků potýká neúspěšně i nadále.

Lymfa pomáhá obnovovat přirozenou ochrannou bariéru kůže

Všechny záněty kůže spojuje společný prvek – poškození buněk a nedostatečná produkce proteinů, lipidů a dalších potřebných látek jako urea a kyselina mléčná. V důsledku toho je porušena kožní bariéra, která organismus chrání před průnikem toxických látek z vnějšího prostředí. Aby se obnovila narušená přirozená obranyschopnost kůže, je nutné podpořit činnost lymfatického systému, který z ní jako jediný dokáže odstranit toxiny. Díky lymfě se toxiny dostanou do jater a ledvin, orgánů na vylučování odpadních látek, a mohou být dále sprovozeny z těla ven. S procesem zbavování se toxinů významně pomáhají i speciální bylinné přípravky.

„Čistě přírodní preparát Joalis Lymfatex obsahuje komplex rostlinných výluhů, který se používá při odstraňování infekčních ložisek z lymfatického systému. Je zpracován moderními technologiemi, optimalizujícími jeho účinnost. Kozinec, jedna ze složek, příznivě působí na přirozenou obranyschopnost, podporuje imunitu a prospívá i ledvinám,“ říká Marika Kocurová, marketingová ředitelka výrobce přírodních detoxikačních preparátů Joalis. Zdůrazňuje, že při chronických onemocnění kůže by mělo být prioritou obnovit a zefektivnit činnost lymfy, aby byla posílena lipidová bariéra kůže a její schopnost bránit průchodu cizorodých látek.

Obohaťte jídelníček o důležité vitaminy a látky

Také jídelníček je klíčovým faktorem, který zásadním způsobem ovlivňuje vznik a průběh zánětlivých kožních onemocnění. Konzumací vhodných potravin a doplňků stravy můžete výrazně urychlit a usnadnit průběh léčby. Stejně jako si můžete uškodit, pokud bude strava bohatá na neprospěšné potraviny. V rámci přírodní terapie nasaďte komplex vitaminů B, jež jsou potřebné pro zdravou kůži a správný krevní oběh. Vitamin E zmírňuje svědění a suchost kůže, zinek podporuje hojení a imunitní funkci a esenciální mastné kyseliny obsažené například v pupalkovém oleji podporují tvorbu mazu. Naopak se vyhýbejte mléčným výrobkům, bílé mouce, nezdravým tukům, smaženým jídlům a průmyslově zpracovaným potravinám. Lékaři také ze své praxe doporučují nasadit alespoň na měsíc bezlepkovou dietu. Po měsíci zkuste opět zařadit potraviny s obsahem lepku a pozorujte případné změny. Bezlepková dieta je častým léčebný prostředkem téměř u všech forem dermatitid a vykazuje dobré výsledky.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: