Využijte podzimní procházky pro kreativní tvoření s dětmi

Využijte podzimní procházky pro kreativní tvoření s dětmi

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Krása podzimní přírody je tak podmanivá, že i přes chladné teploty a sychravo rádi vyrážíme na procházky, obdivujeme se korunám stromů s fantastickými odstíny červené, žluté a hnědé a necháme si tváře hladit posledními zlatavými paprsky slunce. Vyrazte s dětmi o víkendu do přírody a doneste si domů přírodní materiál na kreativní tvoření. Smysluplně tak zabavíte nenechavé dětské ruce a podnítíte tím rozvoj tvůrčí složky dětské osobnosti. Přinášíme inspiraci na to, jak si doma vytvořit krásně malované kameny.

„Určitě si z dovolených, z chalupy či jen městských vycházek v přírodě občas přinesete domů nějaký kámen, který vás zaujal. Zkuste popustit uzdu fantazii a zapojte doma děti do malování na kameny. Výsledkem budou jedinečné dekorace, které vám doma zkrášlí třeba obývací prostor,“ říká Lenka Pachmanová, zakladatelka kreativní platformy pro všechny nadšené tvůrce Idea Creative. Součástí platformy jsou i kamenné obchody s výtvarnými a kreativními potřebami v Plzni, Kladně a Berouně. Během aktuálního uzavření obchodů můžete využít možnost pohodlného nákupu z domova na e-shopu Koralky-dekorace.cz. Najdete tam spoustu tvůrčích materiálů, potřeb a vybavení za příznivou cenu.

DIY tip: Malované kameny

Na malované kameny budete potřebovat akrylové barvy, akrylové popisovače, bezbarvý lak ve spreji, různě silné štětce, kružítko, černé popisovače s technickým inkoustem a různou tloušťkou stopy. Do kružítka nasaďte tužku a udělejte na plochý kámen kružnici o průměru  chystaného vzoru či ornamentu. Od prostředka začněte nanášet podkladovou barvu tmavšího, kontrastního odstínu. Okolo vyplněného kruhu s tmavší barvou udělejte ještě jeden kruh světlé podkladové barvy a nechte důkladně zaschnout. Na dobře zaschlý podklad začněte vytvářet tenkým akrylovým popisovačem ornamenty. Na internetu najdete spoustu vzorů včetně různě složitých mandal. Vzor můžete podle libosti zvětšovat i rozšiřovat vlastními kreativními nápady – doporučujeme si ho namalovat nejprve na papír, protože na hladkém povrchu kamene se hůře opravuje. Pro odlišení jednotlivých vrstev použijte tenký černý popisovač, kterým zvýrazníte jednotlivé prvky, aby se vám neslily.

„Tenké čáry a ornamenty je vhodné doplnit barevným kontrastem bílých puntíků. Záleží na vás, jestli kámen pokreslíte celý, nebo jen zčásti. Na závěr vašeho tvoření ho přestříkejte bezbarvým lakem ve spreji, aby se vaše dílo dobře zafixovalo,“ radí Lenka Pachmanová. Dlouhé večery s brzkým stmíváním budou teď na pořadu dne. Možnosti trávení volného času máme omezené a počasí venku zatím nepřeje aktivnímu odpočinku a výletům. Proto je nejlepší čas zkrátit si čekání na hezčí počasí kreativním tvořením! Inspirací vám může být kreativní platforma Idea Creative. „Být kreativní nás baví. Rádi inspirujeme své zákazníky a pravidelně doplňujeme rubriku Návody, Inspirace o nové příspěvky. Již dva roky spolupracujeme s časopisem Chvilka pro Tebe a přispíváme do rubriky Domov, který nalistujete téměř vždy na straně padesát. Návody jsou také uložené na našem webu,“ dodává Pachmanová.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: