Vytvořte si praktické úložné řešení v osobitém stylu

Vytvořte si praktické úložné řešení v osobitém stylu

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Není snad jediná domácnost, kde by se v průběhu let nehromadily věci, které nemáme to srdce vyhodit. Přemýšlíme, kam v bytě uschovat povalující se časopisy, dokumenty, nářadí, sportovní vybavení nebo dětské  hračky. Na to se ideálně hodí menší úložné krabice či boxy – s využitím trochy fantazie si můžete vytvořit originální kousky, které stylově dotvoří váš interiér a dodají mu osobité kouzlo.

Malá úložná řešení efektně vyřeší drobný nepořádek

V běžné domácnosti nikdy není úložného prostoru nazbyt. Hlavně malé městské byty bojují o každý centimetr místa a problém, kam s věcmi, které se nám v průběhu času nahromadí, se stává neřešitelný. „Nedocenitelným pomocníkem nejen pro pořádkumilovné jsou krabice a praktické úložné boxy. Zařídí vám v bytě dokonalý systém a pořádek, a navíc mu výběrem designových kousků krabic dodáte šmrnc,“ říká Lenka Pachmanová, zakladatelka tvůrčí platformy Idea Creative pro všechny milovníky kutění a kreativního vyžití.

Systém úložných krabic, boxů a univerzálních organizérů představuje nejsnazší a zároveň nejlevnější možnost, jak si zařídit uklizený a útulný domov. Možná máte doma některé věci uložené v nepříliš úhledných stěhovacích krabicích – ty svůj účel sice splní, ale neladí s interiérem. „Vytvořte si vlastní originální design, abyste nemuseli vymýšlet, jak je ukrývat z dosahu očí. Mohou zůstat uloženy na skříni, být vyrovnány do komínku vedle skříně, zasunuty pod postelí nebo umístěny do otevřených policových sestav. Stanou se tak součástí interiéru a mohou podtrhnout i jeho styl,“ dodává Pachmanová, jež kromě tři kamenných obchůdků pro kreativní nadšence provozuje také e-shop s výtvarnými a kreativními pomůckami Koralky-dekorace.cz.

Elegantně uloženo

Všichni dobře víme, že úložných prostor není nikdy dost, ale že lze vytvořit pěknou bedýnku z obyčejného podpalového dříví za pár korun, to byste možná nečekali. Je k tomu potřeba jen jedno balení tzv. podpalového dříví, smirkový papír, štětec, akrylové barvy, lepidlo na dřevo, transferový obrázek, tužka a případně pilka. Postup je snadný. Mezi dvě podpalová prkénka přilepte bez mezer další, abyste vytvořili dno bedýnky. Stejně sestavte boky bedýnky, avšak tentokrát s mezerami. Pak vše natřete barvou. Další nátěr proveďte jakoby ledabyle, nepravidelně, světlou patinovací barvou. Po zaschnutí všech barev celý povrch lehce přebrousíte smirkovým papírem.

Na zvolené místo přiložte transferový obrázek a opakovaně svrchu přejíždějte, abyste ho zahladili. V místech, kde došlo úspěšně k přenosu, obrázek zesvětlá. Poté sloupněte papír. Lepidlem na dřevo přilepte ze všech stran ke spodní části všechny čtyři boky. Hrany kvůli vzhledu a pevnosti konstrukce ze všech stran stejnými prkénky olištujte. „Obvyklý rozměr podpalových dřívek odpovídá zhruba rozměru jednoho stavebnicového dílu známého policového systému IKEA Kalax. V případě požadavku na jinou velikost jednoduše upravte délku prkének pilkou,“ doplňuje Lenka Pachmanová.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: