Vysoká fluktuace a problémoví nájemníci ohrožují rentabilitu investičních nemovitostí

Vysoká fluktuace a problémoví nájemníci ohrožují rentabilitu investičních nemovitostí

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Rentabilita investice do nemovitostí je závislá na poměru mezi kupní cenou a výší nájmu. Významný problém proto představuje každý měsíc, kdy od nájemníků nedostanete zaplaceno, především pokud sami splácíte hypotéku na danou nemovitost. Výhodnou investicí se byt stává až ve chvíli, kdy je dlouhodobě pronajatý solventním nájemníkům se spolehlivou platební morálkou. Jak toho docílit v době permanentní krize, která dopadá na většinu populace?

Pokud si plánujete pořídit nemovitost na investici, budou vás zajímat dvě základní věci – jak byt výhodně koupit a pak také jak byt výhodně pronajmout. Najít si spolehlivého a slušného zájemce o bydlení je klíčovým předpokladem k tomu, abyste veškeré problémy spojené s výhodným zhodnocováním nemovitosti preventivně snížili na minimum. V situaci, kdy počet notorických neplatičů a dlužníků v prodlení stále narůstá, to není snadný úkol. A když se to konečně podaří, nemáte ještě vyhráno. Zpožděné či neprovedené platby jsou běžné i při jednání se slušnými lidmi a jsou jednou ze stinných stránek realitních investic, zvláště pokud jste nákup investičního bytu financovali hypotečním úvěrem.

Hypotéka významně ovlivňuje rentabilitu investice

Svoji roli při výpočtu možného ročního výnosu hraje mnoho proměnných, nejen kupní cena a výše nájmu. Jsou to také peníze investované do rekonstrukce nemovitosti, cena za správu nebo podíl cizích finančních prostředků, tedy hypoteční úvěr. „Splácení hypotéky představuje pravidelný měsíční závazek – většina majitelů počítá s tím, že splátky pokryjí z vybraného nájemného. Pravidelné měsíční splátky představují zodpovědný finanční závazek, zatímco platba od nájemníků je mnohdy nejistá vlivem okolností, na které nemáte vliv. Zpožděné platby či velké prodlevy v obsazování bytu nájemníky tak malý velký vliv na vaši platební schopnost,“ upozorňuje David Novotný, majitel a jednatel realitní společnosti Bohemian Estates.

V případě, kdy jsou prostoje mezi nájemníky a nemovitost je krátkou dobu neobsazená nebo vám stávající nájemník dluží na jednom či více nájmech, se sami můžete dostat do platební neschopnosti.

Pronajímejte byt bez starostí a rizik

Ti, kteří nechtějí mít s pronajímanou nemovitostí žádné starosti, mohou využít služby Garantovaný nájem. „Služba je vhodná pro všechny, kteří chtějí inkasovat pravidelný nájem každý měsíc a o nic se nestarat. Přímo ideální je pro majitele, kteří si byt koupili na hypotéku a nechtějí se dostat do problémů, když zrovna byt není obsazen nájemníkem nebo nájemník neplatí,“ říká David Novotný a pokračuje: „Nemovitost si od vás pronajmeme, vyhledáme spolehlivého nájemníka a prověříme jeho bezdlužnost. S podnájemníkem uzavřeme podnájemní smlouvu, vám platíme sjednané nájemné, i když je nemovitost neobsazená podnájemníky či dojde k problému s neplatiči. Řešíme tím za vás starost o podnájemníka i nemovitost. Po ukončení nájmu garantujeme předání nemovitosti v perfektním stavu,“ doplňuje Novotný.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: