Vybíráte novou podlahu do interiéru? Dlouholetým favoritem je vinyl!

Vybíráte novou podlahu do interiéru? Dlouholetým favoritem je vinyl!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Při kompletní rekonstrukci interiéru je výběr správné podlahové krytiny jedním z nejdůležitějších bodů. Která podlaha je vzhledem k okolnostem nejvhodnější, která nejlevnější a která nejkvalitnější? Přečtěte si speciál o vinylových podlahách, které si již roky získávají místo ve stále více domácnostech.

Přestože je vinylová podlaha prakticky z toho samého materiálu jako PVC, tedy z poly-vinyl-chloridu, technologický pokrok ji řadí na první příčky mezi podlahovými krytinami. Současná nabídka vinylových podlah předčila veškerá očekávání. Na webových stránkách předního maloobchodního řetězce Koberce Trend nalezneme tuto krytinu v nespočtu provedeních za více než příznivé ceny.

V prodeji je kolekce PURE CLICK či TRENDFLOOR, které kombinují veškeré známé klady vinylových podlah. Mezi ty patří hlavně přirozený vzhled, odolnost proti poškození a poškrábání, voděodolnost, snadná manipulace a instalace, tepelná izolace, recyklovatelnost a delší životnost a snadná údržba. Vinylová podlaha navíc patří mezi tiché materiály, tudíž se hodí do domácností s dětmi, které svým pobíháním neobtěžují sousedy. Vhodná je také, rozhodnete-li se pro podlahové vytápění, a to z toho důvodu, že má obecně nízký tepelný odpor. Na dotek tak bude vinylová podlaha teplejší i v případě, že bude podlahové vytápění vypnuté.

Pokládka vinylové podlahy

Vinylové podlahy jsou považovány za takovou krytinu, kterou si lze položit svépomocí. Koberce Trend kolekci PURE CLICK navíc nabízí s revolučním čtyřstranným zaklikávacím systémem, který zaručuje rychlejší a jednodušší pokládku. Nepatříte-li ovšem mezi domácí kutily, kteří si touží vše udělat sami, lze samozřejmě využít profesionální pokládky, kterou nabízí sám prodejce. Ta začíná konzultací na místě realizace zakázky, následně jsou prostory zaměřeny a poté je po domluvě podlaha položena. Koberce Trend na přání zajišťují i stěhování nábytku či montáž doplňků, jako jsou přechodové lišty, sokly apod.

Údržba vinylové podlahy

Jak již bylo výše zmíněno, údržba vinylové podlahy je jednoduchá. Je ovšem třeba používat přípravky určené na tuto podlahovou krytinu, které vytváří ochranný film na vrchní nášlapné vrstvě. Ten odpuzuje špínu a další nečistoty. Přípravky používejte jednou měsíčně a ihned po instalaci podlahy. Naopak vyvarujte se užívání běžných čistících prostředků, které nejen, že mohou snížit životnost podlahy, ale mohou ji i poškodit.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: