Výběr povinného ručení je více než snadný. Tohle jsou klíčové parametry

Výběr povinného ručení je více než snadný. Tohle jsou klíčové parametry

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Povinné ručení je ze zákona povinné pojištění, které musí mít každý majitel nebo provozovatel vozu. Výběr povinného ručení záleží na tom, čemu dáváte přednost, jestli nejnižší ceně, nebo produktu, který vám přinese další benefity. Nemusíte navíc už obrážet jednotlivé pobočky pojišťoven. Pro lepší orientaci na dnešním trhu vám dobře poslouží internetové srovnávače. Stačí vyplnit základní údaje a během pár vteřin získáte přehledné srovnání nabídek od více pojišťoven.

Co je limit pojistného plnění

Limit pojistného plnění je maximální částka, kterou pojišťovna zaplatí za vámi způsobenou škodu. „Minimální limit stanovený zákonem je 35 milionů korun. Všechny pojišťovny nabízejí možnost vyššího limitu, většinou 70 nebo 100 milionů korun. Samozřejmě čím nižší limit, tím nižší cena povinného ručení. Dávejte při výběru dobrý pozor. Limit 35 milionů se běžnému člověku může zdát jako dostatečný, ale v určitých situacích stačit skutečně nemusí,“ upozorňuje Aleš Rothbarth, specialista na komerční pojištění z internetového srovnávače nabídek Klik.cz.

Co si představit pod zvolenými připojištěním

K základnímu povinnému ručení si můžete zvolit celou řadu připojištění, například připojištění skel nebo úrazové pojištění řidiče. „Zvolte si ta, která budete potřebovat. Bydlíte-li v blízkosti lesa, respektive pokud vaše cesty často vedou cestou, kde vás může zaskočit divoká zvěř, určitě si připojistěte střet se zvěří. Někomu jinému se pak pro změnu mohou hodit rozšířené asistenční služby, například v případě, cestujete-li často daleko od domova,“ vysvětluje Rothbarth.

Asistenční služby

Asistenční služby jsou v mnoha případech již součástí základní verze povinného ručení, ale je dobré si zjistit jejich rozsah. Pokud cestujete často daleko od domova, je určitě dobré zapřemýšlet nad rozšířením základního nastavení pojistky. „Ke každé pojistce je nutné přistupovat individuálně a říct si, co opravdu potřebujete a co je naopak zbytečné. Pojistky, které jsou k dostání nejčastěji, většinou nedokážou přesně reflektovat vaše potřeby. U nás na Klik.cz ke každé pojistce individuálně přistupujeme a díky tomu jsme schopni nabídnout takový produkt, který nejenže uleví peněžence, ale navíc obsahuje všechny nezbytnosti, které jsou důležité, vysvětluje Aleš Rothbarth z Klik.cz

Co jsou to bonusové měsíce?

Bonusy se počítají podle toho, jak dlouho jste pojištěni a zda jste způsobil nějaké nehody, jsou tedy zásadním údajem pro dosažení slev. V rámci sjednání povinného ručení online si je můžete snadno ověřit zdarma. Co je důležité, bonusy lze převést z jedné pojistky na druhou. K výpočtu bonusů je nutné rodné číslo, neboť jsou ověřovány dle tohoto osobního údaje u České kanceláře pojistitelů.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: