Výběr povinného ručení je díky online srovnávačům více než snadný

Výběr povinného ručení je díky online srovnávačům více než snadný

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Povinné ručení je ze zákona povinné pojištění, které musí mít každý majitel nebo provozovatel vozu. Výběr povinného ručení záleží na tom, čemu dáváte přednost – zda nejnižší ceně, nebo produktu, který vám přinese další výhody. Sjednat si povinné ručení online je velmi jednoduché. Stačí vyplnit několik informací o vás a o vašem voze v jednoduchém online formuláři a obratem dostanete přehled nabídek povinného ručení.

Povinné ručení, které sjednáte přes internet, je uzavřeno v souladu s občanským zákoníkem formou na dálku. To znamená, že smlouvu, kterou vám bude zaslána poštou, nemusíte podepisovat. Akceptujete ji pouze tím, že ji zaplatíte, avšak musí být zaplacena ve lhůtě splatnosti. Pokud nedojde k platbě před její splatností, smlouva zaniká a je neplatná. To vám do budoucna může způsobit nemalé škody a je velmi důležité na tuto skutečnost pamatovat.

„Jediné informace, které možná nebudete z hlavy znát a budete je při zadávání do srovnávací kalkulačky potřebovat, jsou výkon a objem motoru vozidla. Nemáte-li u sebe malý technický průkaz, zkuste je alespoň odhadnout. Pokud neznáte vaše bonusy z předchozího pojištění, pomohou vám je zjistit naši školení specialisté. Bonusy je možné převést z předchozího povinného ručení a jedná se o důležitou cenotvornou složku pojištění. Zjednodušeně řečeno platí, že čím déle jezdíte vozidlem bez nehody, tím vyšší bude váš bonus a tím nižší pak celková cena za povinné ručení,“ radí Aleš Rothbarth, specialista na povinné ručení z online srovnávače Klik.cz. Při sjednání nového povinného ručení nezapomeňte vypovědět vaši starou pojistku, pokud se vás to týká. Způsoby výpovědi se vždy řídí zákonem.

Jak se počítá cena povinného ručení?

„Existují čtyři základní údaje, které ovlivňují cenu povinného ručení. Výkon nebo objem motoru vašeho vozu, adresa trvalého bydliště, věk toho, kdo sjednává pojištění, a to, jak dobře řídíte, což určují bonusové měsíce. Tento výčet věcí je nekompletní, každá pojišťovna pracuje ještě s dalšími specifickými cenotvornými údaji, nicméně každá z pojišťoven bere v potaz výše zmíněné základní údaje,“ vysvětluje Rothbarth z Klik.cz.

Další parametry, které mají vliv na povinné ručení, jsou například počet sedadel ve vozidle, užití vozu a to, zda je majitel vozu fyzická osoba, nebo podnikatel, přesněji OSVČ. Užití vozu se standardně rozděluje na běžné užití a vozidla taxislužby. Povinné ručení na vozidla taxislužby je samozřejmě výrazně dražší. Dalšími údaji, které mohou mít u některých pojišťoven vliv na cenu povinného ručení, je model a značka vozu, druh paliva, hmotnost vozu a datum první registrace.

Limity pojistného plnění

Při sjednání povinného ručení jsou důležité limity pojistného plnění. Minimální výše limitu pro povinné ručení je 35 milionů korun. Číslo představuje maximální částku, kterou při vámi způsobené nehodě vyplatí pojišťovna třetí straně, které jste škodu způsobilo. Chcete-li být dobře kryti, můžete si vybrat vyšší limity. Řada pojišťoven nabízí limity pro povinné ručení ve výši 50, 70 nebo i 100 milionů korun a více.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: