Vůně dálek i jedinečné vzpomínky – to vše přináší bydlení v koloniálním stylu

Vůně dálek i jedinečné vzpomínky – to vše přináší bydlení v koloniálním stylu

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jste nadšení cestovatelé, kteří si z každé své výpravy přivezou autentický suvenýr, a rádi byste kousek exotických dálek přenesli i do svého obydlí? Pak vězte, že realizace vašeho snu není tak nereálná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je však nutné volit určité kompromisy a držet se jednotného koloniálního stylu, aby váš domov nakonec nepůsobil jen jako nevkusně přeplácaný kýč.

Trend koloniálního stylu se začal objevovat nedlouho po objevení Ameriky a na své popularitě nejvíce získal v období viktoriánské Anglie díky jejím četným koloniím. Evropané obsazující exotické země tehdy započali prolínání kultur prostřednictvím mísení dovezených předmětů s těmi místními, což bylo následně módním a designérským průmyslem označeno právě jako koloniální styl, jehož podoba se zachovala do dnes.

Dřevo je základ

Pokud se rozhodnete přetvořit svůj interiér v duchu exotických dálek, pak vězte, že se neobejdete bez masivního dřevěného nábytku. Účelem však není zastavět jím celou místnost, ale naopak volit taková množství, aby interiér působil vzdušně, ale nabízel i praktické úložné prostory. Nejčastěji se tak budete moci setkat s masivními postelovými rámy, vyřezávanými křesly, komodami nebo odkládacími stolky. Stejně jako barevnost i samotný materiál nábytku odpovídá dřevinám exotických stromů, mezi které se nejčastěji řadí teak, kaučuk, tis, asijský ořech nebo palisandr. Zejména poslední zmíněná dřevina se hojně využívá právě pro svou kvalitu, neboť se jedná o velice tvrdé a odolné dřevo s výraznou a zajímavou kresbou.

Rozhodnete-li se pro kompletní zařízení interiéru v koloniálním stylu, poraďte se s odborníkem, jaký nábytek a v jakém barevném odstínu nejlépe kombinovat, aby výsledný efekt nepůsobil přeplácaně a zároveň ladil se všemi místnostmi domu či bytu. Inspiraci i odbornou pomoc můžete čerpat například v showroomu společnosti PK Interiér, která se zabývá návrhem a následnou realizací interiérů na míru nejen v koloniálním stylu. Jejich nábytek z kvalitních materiálů si tak můžete vychutnat jak v samostatném kusu, tak v celkové sestavě, která bude odpovídat vašim prostorovým i estetickým požadavkům. 

Textilie a doplňky dotvářející tu pravou atmosféru

Koloniální styl však není pouze o dřevěném nábytku, mnohem častěji ho formují a dotváří právě doplňky v podobě exotických suvenýrů. Pokud jste si tedy lámali hlavu s tím, kam všechny své oblíbené předměty a fotografie z cest umístit, pak pro vás může být řešením místnost nebo pouze její část zařízená v tomto exotickém stylu. Chybět by zde každopádně neměly textilie v přírodních barvách s orientálním zdobením, výšivkami či korálky, dále průsvitné lehké závěsy a koberce s výraznými vzory. Zapomínat byste však neměli ani na dřevěné sošky, misky, zrcadla v masivních rámech a exotické rostliny, které dokonale přiblíží atmosféru dálných krajin.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: