Vlastníte nemovitost v zahraničí? Spravujte ji kromě soukromého využití i jako investiční objekt

Vlastníte nemovitost v zahraničí? Spravujte ji kromě soukromého využití i jako investiční objekt

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Krátkodobý pronájem nemovitosti v zahraničí je v zásadě jednoduchým byznysem, kterým se v současnosti dají vydělat velké peníze. Vychází z předpokladu, že lidé, i ti spořivější, kteří se v průběhu roku drží zkrátka, jsou ochotni za týden nebo čtrnáct dní dovolené ochotni utratit v řádech desetitisíce korun. Pokud jste například majitelem vilky v cestovatelsky zajímavé oblasti, můžete za jeden rok ubytovat na týdenní dovolenou několik desítek rodin či cestovatelů.

V současné době vlastní nemovitost v cizině desítky tisíc Čechů. Sen o vlastním apartmánu v Alpách nebo domku u moře už není tolik nedosažitelný jako dříve. Po sametové revoluci se Česká republika začala postupně propojovat se zbytkem světa a začala se blížit modelu západních zemí. S tím jde ruku v ruce i narůstající kupní síla.

Většina Čechů si nepořizuje zahraniční realitu k okamžitému přesídlení natrvalo, ale využívá ji sezónně na prázdninovou rekreaci. Kromě soukromého využití lze zahraniční nemovitost ve volných termínech výhodně pronajímat. Dobře pronajatý a neustále obsazený byt či dům dokáže dokonce vydělat na celou nebo větší část hypoteční splátky.

Krátkodobé pronájmy zažívají boom

Péče o krátkodobé pronájmy je pro vlastníky velmi náročná a se zaměstnáním na plný úvazek se těžko kombinuje. Od pronájmu majitele také často odrazují obavy, že jim hosté zničí bytové zařízení, a proto je raději ponechávají nevyužívané. Na současném realitním trhu je k dispozici služba, která za vás převezme veškeré starosti s pronájmem nemovitosti a umí ošetřit i případné poničení majetku.

„Pokud si na správu krátkodobých pronájmů najmete specializovanou společnost, riziko vzniklých škod je velmi nízké. V Bohemian Estates pro tyto účely využíváme systém blokace kauce na kreditní kartě hosta. Je to podobné, jako když si pronajmete auto nebo loď,“ říká David Novotný, majitel a jednatel realitní společnosti Bohemian Estates, která se zabývá vyhledáváním vhodných investičních nabídek a kompletní správou nemovitostí, včetně těch zahraničních.

„Krátkodobé pronájmy navíc vykazují nižší míru opotřebení vybavení oproti těm dlouhodobým, protože hosté nemovitost využívají jen minimálně. Přes den se aktivně věnují svému programu a prakticky v ní jen přespávají,“ pokračuje Novotný a dodává, že díky globálnímu rezervačnímu systému si majitel může blokovat své pobyty a ve zbytku času mít přehled o obsazenosti jinými hosty. Díky tomu, že realitní společností spravovaný dům či byt má vyšší obsazenost a tím generuje i větší příjmy, se poplatek za využití služby sám zaplatí. Majitel se nemusí starat o zadávání inzerce, komunikaci s nájemníky a řešit příjezdy ani odjezdy, převzetí a s nimi spojené úklidy.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: