Jak vám povinné ručení pomůže při nehodě?

Jak vám povinné ručení pomůže při nehodě?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Součásti povinného ručení jsou asistenční služby pro pojistné události, které se hodí zejména v zahraničí. A to je dobře, protože v situaci, kdy nabouráte, je klidný hlas na telefonu tím, co má šanci proměnit tento hororový zážitek ve snesitelnější moment.

Na začátek si pojďme vysvětlit, co je povinné ručení a jaký má na trhu smysl. Řada lidí tápe nejen v rozdílech mezi povinným ručením a havarijním pojištěním, ale i v rozsahu služeb, které lze v rámci povinného ručení využívat. Povinné ručení, oficiálně nazýváno pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, je pojištění, které řidiče kryje pro případy, když svým automobilem způsobí škodu (újmu na zdraví či majetku) někomu jinému. Říká se mu zákonné pojištění vozidla, protože jej musí mít ze zákona každé auto. Povinné ručení je povinné v České republice i v zahraničí.

Vztahuje se na následující situace:škoda na zdraví nebo životě, majetková škoda, ušlý zisk či  náklady na právní zastoupení při uplatňování nároků z povinného ručení v případě prodlení pojistitele nebo neoprávněného odmítnutí či krácení pojistného plnění pojišťovnou.

Kde pořídit povinné ručení nejlevněji

Při hledání nejlevnějšího povinného ručení se rozhodně nevyplatí skočit po první nabídce, kterou obdržíte. V takovou chvíli je důležité srovnávat a získat další nabídky. Toho můžete docílit návštěvou poboček dalších pojišťoven, nebo z pohodlí domova pomocí online srovnávače jako Porovnej24.cz, které během pár minut srovnají nabídky dostupných pojištění.

Berte ale také v úvahu, že nejlevnější povinné ručení nemusí být to pravé. Některá povinná ručení zahrnují např. pojištění skel, širokou nabídku asistenčních služeb. Na něčem možná v takovou chvíli ušetříte, ale je možné, že hned poté si budete potřebovat sjednat na pokrytí těchto rizik i doplňkové pojištění. Pokud hledáte levnější pojištění, nezapomeňte na uvedení bonusů při sjednávání povinného ručení. Zvažte i roční frekvenci placení; za to některé pojišťovny udělují slevy.

Výhoda asistenčních služeb

Kromě užitečných instrukcí vám mohou pomoct i jinak, a to užitečnými servisními službami. Jaké to jsou? Patří sem příjezd automechanika a oprava vozidla na místo, odtah vozidla do 3,5 tuny a převoz do autoservisu, úschova nepojízdného vozidla, zapůjčení náhradního vozidla či poskytnutí ubytování. Rozsah asistenčních služeb se opět může u jednotlivých pojišťoven lišit, tudíž až si na Porovnej24.cz porovnáte ceny a vyberete nejvýhodnější cenu a pojišťovnu, nahlédněte do pojistných podmínek, zda kryjí u vybraného povinného ručení ideálně všechny výše zmiňované služby. Do online srovnání stačí zadat údaje o sobě.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: