Užijte si hezké počasí bez štípanců. S prevencí je třeba začít hned.

Užijte si hezké počasí bez štípanců. S prevencí je třeba začít hned.

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přípravky proti hmyzímu štípnutí můžete použít kdykoliv v průběhu léta. Ne vždy je však na ně stoprocentní spoleh a navíc, kolikrát vyběhneme ven a nepočítáme s tím, že se zdržíme až do večera, kdy útoky jsou nejintenzivnější. Nemluvě o tom, že pokud bychom si vybírali nový parfém, pravděpodobně by to nebyl tento. V případě, že se nechceme omezovat v našich plánech a s klidným svědomím trávit čas venku, je právě ideální čas, kdy začít s prevencí.

 

Síla vitamínu B

Celý komplex vitamínů B je prospěšný pro naše tělo. V tomto případě však nejvíce vitamín B1 neboli thiamin. Lidské tělo si vitamín B1 neumí ukládat, předávkovat se jím je tedy prakticky nemožné a navíc existuje mnoho potravin, které běžně konzumujeme, jenž brání jeho správnému účinku. K těm se řadí například čaj nebo káva. Thiamin se vylučuje potem a při jeho správné hodnotě, drží komáry a další hmyz od našeho těla. Abychom tohoto ideálního množství dosáhli, je třeba doplňovat vitamín každý den. „Denní doporučená dávka se pohybuje kolem 1,5mg. Ta se zvyšuje společně s větší stresovou či fyzickou zátěží až na dvojnásobek. Významnými zdroji vitamínu B1 jsou pivovarské droždí, brambory, fazole a obiloviny.“ říká výživová poradkyně Markéta Rozinková.

Při nedostatku vitamínu B1 může docházet k nespavosti, zhoršené koncentraci, bolestem hlavy a znatelné únavě. Pokud se stav neřeší, může se vyvinout až v celkovou vyčerpanost a depresi. Myslet na jeho doplnění by měly i těhotné ženy. Nedostatek thiaminu v přijímané potravě se projevuje jako nemoc beri-beri. Prvotními příznaky je vyčerpanost a ztráta chuti k jídlu. V pokročilejších stádiích dochází k neurologickým degenerativním změnám, které způsobují podrážděnost a deprese. Akutní nedostatek vitamínu B1 má na svědomí výhradně sacharidová potrava, která neobsahuje thiamin jako je loupaná rýže, bílá mouka a rafinovaný cukr. V některých zemích jsou tyto suroviny základem jídelníčku.

 

Vše z jedné rostliny

Pokud nechceme trávit hodiny nad skládáním plnohodnotného jídelníčku, můžeme si pomoci přírodními doplňky. Čistý prášek z Moringy olejodárné, obsahuje komplex 90 živin a 46 antioxidantů, včetně vitamínu B1. Rozmíchat se může do nápojů či přidat do studených jídel. Pokud zařadíme vitamíny skupiny B do jídelníčku již dnes, v létě nás venkovní posezení do nočních hodin nezaskočí. Všechny skupiny vitamínu B pomáhají tělu přeměňovat sacharidy na glukózu, kterou tělo potřebuje k výrobě energie. Jejich pozitivní účinky tedy pocítíme také při jarní únavě.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: