S transferovými obrázky si za pár minut zkrášlíte oblečení i věci do bytu

S transferovými obrázky si za pár minut zkrášlíte oblečení i věci do bytu

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Doma teď všichni trávíme spoustu času, a tak nás často napadají myšlenky, jak si ten život v domácnosti zpříjemnit. Žijeme zároveň v době krize a nejistoty, takže pro mnoho lidí nákladné úpravy nepřipadají v úvahu. Poradíme vám jeden skvělý způsob, jak si s trochou kreativity zútulnit domácnost nebo třeba oblíbené základní kousky šatníku. Takzvané transferové obrázky s trochou cviku naaplikujete hned na různé povrchy, textilní i ty pevné, a máte ojedinělou dekoraci nebo kousek oblečení, který jen tak někdo nemá.

„Být kreativní nás baví. Rádi inspirujeme své zákazníky a pravidelně doplňujeme rubriku Návody, inspirace o nové příspěvky. V nabídce našeho e-shopu pro kreativce a kutily Koralky-dekorace.cz máme širokou nabídku transferových obrázků. Práci s nimi si zamilujete a z konečného efektu budete nadšení. Mezi nejoblíbenější patří transferové obrázky na textil, které se aplikují nažehlením. Obrázky vypadají skvěle nažehlené jen samy o sobě, ale výborně se dají kombinovat s textilními barvami,“ říká Lenka Pachmanová, majitelka platformy pro všechny nadšené tvůrce Idea Creative, která pod sebou sdružuje nejen e-shop, ale také tři kamenné obchůdky v Berouně, Plzni a na Kladně.

Jak se transferové obrázky nažehlují na oblečení?

Každý transferový obrázek je opatřený folií, která slouží k přenesení obrázku. Textil je nutné před samotnou aplikací vyprat, vyžehlit, případně pomocí lepicího válečku zbavit prachu a podobných nečistot. „Samotné nažehlení je poměrně jednoduché. Obrázek si ostřihnete dle potřeby. Některé motivy se dají rozstříhat na více částí a nažehlit, jak se vám zlíbí. Aplikaci položíte obrázkem dolů a žehlíte zhruba dvě minuty krouživými pohyby na stupeň bavlna přes folii. Pozor, nepoužívejte páru, která by mohla obrázek poškodit. Dalším důležitým krokem je nechat obrázek cca dvě minuty vychladnout. Po vychladnutí můžete pomalu začít s odstraňováním folie,“ vysvětluje Lenka Pachmanová.

Mezi další oblíbené patří home decor transfery. Ty lze použít na tvrdé povrchy. Obrázek jednoduše ponoříte na jednu minutu do vody a v momentě, kdy se obrázek začne hýbat, přeneste na daný předmět a opatrně stáhněte folii. Motiv nakonec uhlaďte a odstraňte bublinky. Jednoduše si tak můžete vyrobit originální dekorace třeba v populárním vintage vzhledu. „Pokud transferování zcela propadnete a budete hledat další způsoby, jak dekorovat věci v domácnosti, mám pro vás jeden tip. Existují totiž i krajkové transfery, z angličtiny tzv. lace transfer. My jsme je vyzkoušeli na sklo a z výsledku jsme nadšení,“ doporučuje Pachmanová.

Jednoduchá aplikace bez namáčení a žehlení

Pokud si chcete ušetřit práci s namáčením nebo žehlením, mohly by vás oslovit tzv. rub-on transfery. Ani jedno totiž k jejich správnému nanesení není třeba. Stačí, když vystřihnete požadovaný obrázek, odstraníte folii, přitisknete na dekorovaný předmět a vyhladíte. V balení je přiložena dřevěná špachtle, která slouží jako hladítko. Celý motiv jím obtáhnete, aby ještě lépe přilnul. Když máte hotovo, opatrně sundáte vrchní folii.

2 přílohy

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: