Spodní prádlo: Dejte přednost kvalitě před kvantitou

Spodní prádlo: Dejte přednost kvalitě před kvantitou

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Spodní prádlo, ač je po většinu času schované pod vrstvou oblečení, je jedním z nejdůležitějších kousků šatníku. Přesto jeho výběr mnozí podceňují a místo kvality se často stává nejdůležitějším kritériem cena. Opomineme-li ovšem kvalitu zpracování, která nám zaručí dlouholetou životnost, v potaz jen nutné brát i zdravotní problémy, které si můžeme nošením nevhodně zvoleného spodního prádla přivodit.

Kromě typických bolavých zad, která má nezřídka za následek nekvalitně ušitá podprsenka, nejsou výjimkou ani nejrůznější problémy v oblasti intimních partií. Zde je poté hlavním problémem nejen nevhodný materiál, ze kterého je spodní prádlo ušito, ale třeba i střih kalhotek, který nedovoluje pokožce dýchat. Spolu s použitým materiálem tak hraje roli i to, zda je zvolená velikost ta správná. „Přestože mnozí nahlíží na spodní prádlo jako na spotřební materiál, který lze často obměňovat, doporučuji jej vybírat s maximální pečlivostí a vždy si jej v obchodě vyzkoušet,“ říká Štěpánka Kupcová z rodinné společnosti Oxalis dessous, která se zabývá prodejem luxusního spodního prádla již od roku 1994.

A jak poznáme, že nám spodní prádlo sedí tak, jak má? U kalhotek, které bychom nikdy neměli zkoušet na kalhotky stahovací, které mohou výrazně ovlivnit to, jak nám prádlo sedí, poznáme správnou velikost tak, že jsou na postavě vypnuté, nikde se neshrnují, ani nezařezávají. „Kalhotky na sobě máme drtivou část dne, a tak je velmi nutné, abychom se v nim cítili příjemně a pohodlně. Při zkoušení tak doporučuji v kabince udělat pár základních pohybů, které velmi rychle napoví, zda budou kalhotky dobře sedět i při pohybu apod,“ dodává Kupcová.

Podprsenky jsou poté zcela samostatnou kapitolou. „Mnoho žen ani v dospělosti nezná svou velikost podprsenky. Proto je v našich prodejnách k dispozici odborně vyškolený personál, který dokáže zákazníkům poradit nejen se střihem, ale i s velikostí, kterou lze přímo na místě přeměřit a pro budoucí potřeby zapsat na kartičku“ uvádí Štěpánka Kupcová.

Jak poznáme kvalitní spodní prádlo?

Určujícím faktorem kvality spodního prádla je bezesporu použitý materiál a způsob zpracování. Nejsme-li ovšem odborníci, měli bychom věřit výrobcům spodního prádla, kteří patří mezi jedničky na trhu. Proslulá je například francouzská značka Chantelle Paris, která má za sebou více než 130 let zkušeností a jejíž spodní prádlo je navrhováno s ohledem na rozdílnou typologii ženského těla. „Značka Chantelle je naprostým fenoménem ve světě spodního prádla a ne nadarmo. Návrháři této značky využívají nejnovějších poznatků a materiálů a vždy je dokáží skvěle skloubit s estetickou stránkou. Pro spodní prádlo Chantelle je zároveň nejdůležitější nositelnost, a tak si každý, kdo investuje do tohoto spodního prádla, může být jistý tím, že nekupuje zajíce v pytli,“ hovoří Kupcová o tradiční francouzské značce spodního prádla.

Vedle však nelze šlápnout ani se značkami jako Passionata, Aubade či Lise Charmel, která využívá věhlasnou francouzskou krajku z Calais a vyniká perfektními střihy, mezi kterými si každá žena najde to pravé ořechové.

Kde spodní prádlo koupit?

Obchody Oxalis dessous prodávající výše zmiňované značky nalezneme v Obchodním centru Chodov, v Paláci Adria a na Jungmannově náměstí v Praze. Obchod však provozuje i e-shop, kde je možné veškeré prádlo zakoupit online.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: