Sezona alergií je před námi, jak proti nim bojovat?

Sezona alergií je před námi, jak proti nim bojovat?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Milovníci jara výskají radostí s každým rozkvetlým stromem a keřem, alergikům však brzy začne krušné období. Obvyklé jarní alergie jsou před námi a klasická léčba již nedává tolik příležitostí, jak se bránit. Potlačuje totiž příznaky, po většinu času však neléčí příčiny. Řešením je řízená detoxikace organismu.

Proč detoxikovat

Podle statistik trpí alergiemi každý druhý Čech. U někoho jsou projevy samozřejmě mírnější, u někoho mají naopak tak komplikovaný průběh, že prakticky znemožňují každodenní fungování. Počet lidí postižených alergiemi se však každoročně zvyšuje a alergickou reakci dnes může vyvolat prakticky cokoli. V jarním období je však vždy nejpalčivějším problémem alergie pylová, a přestože s jejím nejčastějším projevem-sennou rýmou-se dá žít, každodenní rutina je přesto omezena. Při zanedbání léčby zároveň může dojít ke ztrátě chuti nebo čichu, případně k zánětu vedlejších nosních dutin. Léčba pylové alergie je ale během na dlouhou trať a tradiční medicína je na ni bohužel krátká. Včasnou vakcinací či podáváním léků jsou sice omezeny příznaky, neřeší se však mnohem větší problém, a to samotná podstata alergie. Ta přitom není nic jiného než přehnaná a nepřiměřená reakce organismu na látky, se kterými se běžně setkáváme. Jedná se tedy o nemoc imunitního systému. Drtivé množství alergenů však mají na svědomí toxiny, nikoli konkrétní dráždivá látka. Toxinů rozeznáváme hned několik a mezi ty nejčastější patří právě chemické sloučeniny, které najdeme v ovzduší, průmyslová a potravinářská chemie, toxické látky vzniklé trávením, léky, drogy a cizorodé bílkoviny ze životního prostředí. V takto zamořením těle však dochází k narušení přirozené obranyschopnosti a jiných tělesných funkcí. Pro nastartování správné funkce imunitního systému je tak třeba řešit celý problém komplexně a začít s celkovou detoxikací.

Jak detoxikovat

Způsobů, jak efektivně detoxikovat organismus, bylo popsáno desítky, možná stovky. Je však nutné rozeznat, který způsob je babskou radou a který způsob je vědecky podložen a ověřen. Nebývalé úspěchy například sklízí metoda řízené vnitřní detoxikace (Controlled Inner Cleansing), která se zabývá zdravotním stavem člověka z celostního pohledu. Tato metoda věří, že na zdraví člověka je třeba se dívat jako na spojení zdravé psychiky a emocionality a zdravého fyzického těla. Jedno bez druhého totiž nemůže existovat. Samotný proces detoxikace začíná návštěvou osvědčeného terapeuta, který na základě indikace přístrojem Salvia určí toxickou zátěž organismu a doporučí vhodné preparáty Joalis a případně další úpravy životosprávy. Tyto preparáty pak pomáhají organismu zbavit se příslušných toxických zátěží, a tím i zdravotních problémů. Jedná kúra trvá přibližně pět až šest týdnů a po jejím skončení je terapeutem zkontrolován její efekt, případně navrhnut další postup. Obvykle je zapotřebí několika kúr, záleží však na době, po kterou danou obtíží trpíte.

Nesporným pozitivem je také fakt, že se vlastně jedná o nastartování přírodních a přirozených samouzdravujících pochodů lidského těla. Pokud je toxin přítomen, může dojít k jeho vyloučení díky působení samotného imunitního systému hned v prvních dnech či týdnech detoxikace. Pokud toxin přítomen není, nedochází ke spuštění imunitní odezvy. Tuto metodu tak lze kombinovat s jakoukoli jinou léčbu či alternativním postupem.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: