Na co se připravit během detoxikace

Na co se připravit během detoxikace

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pokud jste se rozhodli pro očistu svého organismu od toxinů, jaro a léto vám skvěle nahrává do karet! Příroda je plná pokladů, zeleniny, ovoce a bylinek, které detoxikaci podpoří, a speciální detoxikační metody, jako je například CIC metoda podle MUDr. Josefa Jonáše, vám dokážou sestavit detoxikační kúru na míru. Jak poznáte, že očista začala? Třeba tím, že dostanete rýmu…

… nebo také kašel, krátkodobou „virózu“, zachvátí vás únava, objeví se ekzém, rozbolí vás hlava… Detoxikační projevy jsou různorodé, ale vždy žádoucí a přirozené. Nedávejte jim proto hned červenou a nesnažte se je potlačit. Tělo pouze zahajuje regeneraci!

Proč právě rýma a kašel?

Jakmile se dá díky detoxikaci do pohybu lymfatický systém, do očisty se aktivně zapojí plíce, dutiny a další tělesné tkáně. Projevem této činnosti bývá nejčastěji nadměrná produkce hlenu. Tento hlen přitom může mít jakoukoli barvu a konzistenci: může být čirý, žlutý, někteří lidé však popisují i produkci načernalého hlenu nebo hlenu s příměsí krve.

Nepanikařte – tělo se čistí!

  • Nadměrné zahlenění v prvních dnech i týdnech detoxikace je zcela běžné. Nahromaděný hlen může vyvolat i zánět nebo drobné krvácení tkání.
  • Velice často se objevují také projevy typické pro virózy: bolest v krku, krátkodobá horečka nebo zvýšená teplota. Nesnažte se tyto projevy tlumit žádnými léky nebo kapkami, tím byste detoxikaci zastavili. Stačí vzít si na pomoc bylinky, které projevy šetrně utlumí, anebo se poradit se svým detoxikačním terapeutem.
  • Doprovodným projevem detoxikace může být také kašel, leckdy silný, průduškový. Nezalekněte se jej, tělo ví, co dělá.
  • Toxiny jsou vylučovány všemi možnými otvory, které uzná za vhodné. Nejčastěji jsou to právě nos, uši, ústa, ale také střeva, ledviny a samozřejmě kůže.
  • Detoxikační projevy často zaznamenají lidé, kteří si vlivem častého užívání léků zadělali na potíže s lymfatickým systémem. V těle se mohla i dlouhé roky usazovat síra právě z nejrůznějších léků. Síra působí jako silný blokátor lymfatického systému. Ten pak nemůže správně fungovat, tedy odvádět škodliviny pryč z těla. Následkem toho není pouze obávaná celulitida, ale i mnohem závažnější potíže: problémy s celým imunitním systémem.

 

Co když se dostaví bolest?

Těžce identifikovatelná, celková bolest těla není během detoxikace ničím neobvyklým. Organismus podstupuje obrovskou změnu a ta se musí nějak projevovat. Často je to právě zvýšená únava a bolestivost. Dopřejte si regeneraci a čas na relax. Neplýtvejte energií, raději ji investujte do sebe, a to doslova!

Kdy očekávat detoxikační projevy?

Každý organismus je jiný a jinak také reaguje na detoxikaci. Detoxikační projevy se mohou objevit hned v prvních dnech, u jiného je to v řádech týdnů nebo i měsíců. Důležité je, v jakém stavu se organismus nacházel před detoxikací, jak rozsáhlé byly toxické zátěže, jakého druhu a které orgány byly zatíženy nejvíc. S přesnou identifikací pomůže řízená a kontrolovaná detoxikace, jedinečný detoxikační koncept s téměř dvacetiletou tradicí.

Poslouchejte své tělo a detoxikujte vždy, když vás o to požádá. Když pocítíte úbytek životní energie, když se objeví nepříjemné zdravotní potíže, když víte, že to „tak nějak nejste vy“. Dovolte mu, aby se čistilo samo. Mnoho účinných detoxikačních metod vám v tom může pomoci. Ten nejzásadnější úkol – vydržet a nepolevit – je už na každém z nás…

Více užitečných tipů při detoxikaci naleznete v knihách MUDr. Josefa Jonáše:

  • Křížovka života
  • Kde končí duše a začíná tělo
  • Praktická detoxikace
  • Tajenky života
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: