Realitní odborník radí: Kdy je vhodné investovat do nemovitosti

Realitní odborník radí: Kdy je vhodné investovat do nemovitosti

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kdy je vhodné pomýšlet na pořízení nemovitosti? Především v případě, kdy máte k dispozici alespoň polovinu finančních prostředků, které jsou ke koupi potřeba. Koupí nemovitosti získáte něco hmatatelného, co přináší reálný užitek, na rozdíl od obchodů s akciemi, cennými papíry či dluhopisy. Z hlediska inflace a vývoje na trhu se jedná o bezpečnou investici – v případě, že peníze ztratí svoji hodnotu, stále zůstáváte vlastníkem bytu, který existuje fyzicky a je možné ho reálně využívat.

„Investice do nemovitosti je bezpečný způsob, jak uložit a zhodnotit naspořené peníze. Na rozdíl od jiných komodit se ani v době krize nemůže stát, že se vaše investice promění v bezcenné vlastnictví. Hodnota pořízené nemovitosti totiž není jen investiční, ale také reálná. Vlastněný dům můžete kdykoli reálně využívat – ať už pro vlastní bydlení, na pronájem nebo jako zajištění bydlení pro vaše děti,“ vysvětluje Josef Lebeda, spolumajitel internetové realitní služby Bydlimesnadno.cz, která se zaměřuje na pomoc s vyhledáním vhodných nemovitostí, odborné posouzení technického a právního stavu, nákup a zprostředkování financování či případné rekonstrukce.

Zajištění rodiny

Rodiče se vždy snaží dát svým dětem do života kapitál a výbavu, která jim zajistí alespoň základní existenci. Jistá střecha nad hlavou je dobrým způsobem, jak myslet na své potomky. Až dospějí k samostatnosti, byt či dům pro ně bude dobrým startem do života, který jim umožní vyhnout se dlouhodobě nevýhodným pronájmům, případně velkým finančním závazkům v podobě hypotéky.

Spoření na důchod

Spoléhat se na to, že nás stát ve stáří kompletně zajistí a bude mít na vyplácení slušných důchodů, se nemusí vyplatit. Vždy je lepší myslet na zadní vrátka a už v produktivním věku podniknout kroky, jak si vydělat a naspořit peníze na důchod. „Přemýšlet nad koupí investičního bytu jako na způsob zabezpečení na stáří je určitě dobrý plán. Pokud máte stabilní příjmy nebo jen něco našetřeno, lze optimální kombinací vlastních prostředků a cizích zdrojů financování pořídit nemovitost,“ říká Josef Lebeda z Bydlimesnadno.cz.

Nedůvěra v makléře

V Česku je každoročně realizována zhruba polovina všech prodejů nemovitostí bez účasti realitní kanceláře. V této statistice se odráží naše nedůvěra ve služby realitních makléřů a pravděpodobně také špatné zkušenosti v našem okolí. Pustit se ale do nákupu nemovitosti na vlastní pěst bez potřebných znalostí a zkušeností odborníci nedoporučují. Rizika spojená s nákupem nemovitosti jsou relativně malá, podmínkou ovšem je bezpečná a výhodná koupě té správné nemovitosti. Lepším řešením je zvolit realitního profesionála, který není svou působností vázán k jedné realitní kanceláři.

Realitní služba Bydlimesnadno.cz má výhodu v nestrannosti. „Hlavní výhoda využití realitní služby Bydlimesnadno.cz spočívá v nestrannosti, jelikož nejsme vázáni k žádné konkrétní realitní kanceláři. Naopak máme dosah na většinu realitních kanceláří na trhu, takže potenciálním klientům je zaručen široký výběr z veřejných i neveřejných zdrojů,“ vysvětluje Josef Lebeda z Bydlimesnadno.cz. Přidanou hodnotou najatého profesionála je taká markantní časová úspora, od hledání a prověření nemovitosti po rekonstrukci a zajištění financování.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: