Průvodce kočičími krmivy. Jak vybrat to nejlepší

Průvodce kočičími krmivy. Jak vybrat to nejlepší

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kočky patří mezi naše čtyřnohé přátele, každodenní souputníky a někde dokonce i mezi členy rodiny, proto si rozhodně kvalitní krmivo zaslouží. Krmivo totiž rozhoduje nejen o zdraví a kondici vašeho kočičího mazlíčka, ale i o tom, jak se bude cítit a chovat. Nabídka na trhu je natolik široká a nepřeberná, že to laika snadno stáhne k ukvapeným rozhodnutím a nákupu něčeho, co má sice dobrý marketing, ale co do kvality to není ta nejlepší volba. Jak se na trhu zorientovat a podle čeho vybírat?

Co je přirozenou stravou pro kočku? Maso a živočišná strava. Na rozdíl od psů kočky vyžadují stravu mnohem bohatší na živočišné bílkoviny – ani toto přes značnou domestikaci nepřestalo platit a kočky si zachovaly svou povahu lovce. Pokud chcete vaší kočce obstarat kvalitní stravu, dbejte na to, aby byla takzvaně živá – měla by si zachovat přírodní charakter, nutriční hodnoty a probiotika důležitá pro zažívací a imunitní systém kočky.

Zdraví a kondice kočky začíná v misce, a proto i krmení má svá pravidla. Strava by měla být celodenně dostupná v misce. Kočky jsou totiž zvyklé stravu přijímat průběžně a po menších dávkách, často i ve chvílích, kdy nejste třeba k dispozici – třeba v noci nebo v průběhu dne. Tento způsob věrně napodobuje přirozený styl přijímání potravy v přírodě a je vhodný pro kočičí metabolismus. Dejte si ale také pozor na překrmování, nic se nemá přehánět. Spousta koček trpí na nadváhu a s tím přichází také riziko vážných chorob jako cukrovka, oslabená imunita nebo problémy s močovými cestami. Na obezitu nejvíce trpí kočky chované v bytech a kočky po kastraci. Množství stravy na kilogram váhy berou v potaz i výrobci krmiv a zohledňuji ji v takzvaných doporučených denních krmných dávkách.

Podle čeho vybírat krmivo

Dříve, než nějaký výrobek koupíte, byste měli věnovat pozornost složení na obale. Nejdůležitější složkou krmiva by měly být bezesporu kvalitní živočišné bílkoviny. Kočky jsou totiž na rozdíl třeba od psů výlučnými masožravci. Bílkoviny platí za hlavní stavební materiál pro tkáně a současně jsou významným zdrojem energie. Dalším důležitým komponentem stravy jsou tuky, které jsou pro kočičí organismus nejefektivnějším zdrojem energie. Nezapomínejte, že v různých fázích života bude mít vaše kočka jiné nároky na zastoupení potřebných živin. Koťata nebo kojící kočky budou potřebovat až čtyřikrát více energie než dospělé kočky a také specifické krmivo – například krmivo s vyšším obsahem vápníku a fosforu, které jsou nezbytné pro tvorbu mléka a stavbu kostí. Vybírejte také krmivo bohaté na vitaminy a minerály.

Na e-shopu Hawaj.cz najdete množství variant různých značek, gramáží a příchutí kočičího krmiva. Všechny oblíbené značky krmiva pro kočky najdete na jednom místě: výborné granule, chutné kapsičky a pamlsky za skvělé ceny. Spokojená kočka je dobře najezená kočka.

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: