Pronajímejte bez rizika a starostí. Co radí nejzkušenější správci nájemních nemovitostí

Pronajímejte bez rizika a starostí. Co radí nejzkušenější správci nájemních nemovitostí

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Navzdory všem turbulentním vlivům na realitním trhu zůstává koupě investiční nemovitosti jedním z nejméně riskantních způsobů zhodnocení peněz a zároveň jejich zabezpečením do budoucna. Přestože je výhodný nákup nemovitosti důležitým článkem investičního řetězce, sám o sobě nestačí. To, co dělá investici skutečně rentabilní, je efektivní správa minimalizující rizika tohoto podnikání. Zeptali jsme se jednoho z nejzkušenějších správců nájemních nemovitostí na českém trhu, jak pronajímat investiční nemovitost s minimem rizik a starostí.

Neplatiči a problémoví nájemníci jsou noční můrou

Riziko neplatičů může ohrozit výnosy z investiční nemovitosti které jste si pečlivě vypočítali na papíře, a tím vás připravit o radost z příjemného výdělku. V praxi tak sen o snadném přivýdělku rychle střídá vystřízlivění a z koníčku při zaměstnání se v mnoha případech stává práce na plný úvazek. Časová investice je tu velká a čas jsou, jak se říká, peníze.

„Výhodnou investicí se byt stává až ve chvíli, kdy je dlouhodobě a dobře pronajatý solventním nájemníkům se spolehlivou platební morálkou. Největší noční můrou jsou neplatiči, tzv. střídači a jinak problematičtí nájemníci, kteří vás stojí spoustu peněz a času. Toto riziko je zapotřebí eliminovat, nebo alespoň minimalizovat hned na začátku,“ říká David Novotný, majitel a jednatel realitní společnosti Bohemian Estates, která se zabývá nákupem, správou a prodejem nemovitostí, nejen těch investičních. Už od roku 2006 pomáhá majitelům bytů i velkým investorům pronajímat přes tisíc bytů v hodnotě přes sedm miliard.

Pokud neprovozujete investiční byty na plný úvazek, je lepší správu svěřit profesionálům. Zkušený správce dokáže řešit v podstatě vše, co nájemní vztah obnáší, a ušetřit vám v průměru sedmdesát a více hodin papírování. Od vyhledání ideálního nájemníka přes vybírání nájemného včetně zajištění minimalizace jeho výpadku po běžnou údržbu, opravy a veškerý styk s úřady či dodavateli služeb a energií.

Jak se pojistit proti případným škodám ze strany nájemce

Služba Garantovaný nájem vás zprostí všech starostí a rizik a vy tak vždy dostanete plné nájemné na svůj účet včas, i když se stane, že je byt aktuálně neobsazený. Profesionální správce za vás vyřeší i složité a komplexní otázky pojištění nemovitosti a jejího vybavení. „Naše společnost má s pojišťovnami vyjednané rámcové smlouvy na specializované pojištění, které kryje přímo rizika plynoucí z pronájmu nemovitosti. Obecně rozlišujeme pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. V prvním případě jde často o povinné pojištění, ať už kvůli hypotéce nebo v rámci SVJ. Pro pronajímatele bytu je stěžejní hlavně pojištění domácnosti, tedy vnitřního vybavení,“ vysvětluje David Novotný.

„U tohoto pojištění doporučuji si do bytu pozvat odborníka, který vám pojištění sestaví na míru vaší domácnosti. Je především nutné specifikovat do smlouvy dražší vybavení jako kuchyň, kotel či elektrické spotřebiče. Zbytek lze pojistit jako vybavení domácnosti. Hlavním důvodem, proč si přizvat pojišťovacího poradce, je výpočet tzv. zbytkové ceny. Právě ta bývá častým kamenem úrazu při řešení pojistné události. Dojde-li ke zničení či odcizení pojištěné věci, pojišťovna je povinna vám vyplatit náklady spojené s pořízením či vyrobením nové věci stejného druhu, kvality a technických parametrů, ovšem snížené o cenu zbytkových částí zničené věci. V rámci servisu pro klienty zajišťujeme i pojištění domácnosti. Součástí služby je i možnost vyřídit plnění pojistné události za klienta, a to na základě plné moci,“ uzavírá Novotný.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: