Připravte svůj vůz na zimní sezónu

Připravte svůj vůz na zimní sezónu

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zima se pomalu, ale nezadržitelně blíží a s ní je spojena nejen výměna pneumatik. Bylo by velkou chybou se domnívat že jejich výměnou je vaše vozidlo připraveno na podzimní a zimní plískanice.

 

Jelikož i naše vozy se potřebují připravit na nastávající mrazy, je třeba se jim podívat pod kapotu. Samozřejmostí v rámci přípravy na chladné měsíce je výměna letních pneumatik za zimní.  Velký zřetel byste zde měli dát na míru ojetí gum a opotřebení materiálu. Pneumatiky vydrží při denní vytíženosti maximálně tři roky.

V neposlední řadě byste měli připravit i interiér nebo komponenty od auta, které by měly být připraveny na nastávající chladné měsíce. „Kromě výměny pneumatik berou naši zákazníci útokem například nové stěrače, které jsou nepostradatelné v rámci blížících se mrznoucích rán. Doporučujeme si také nechat vyčistit klimatizaci, aby se v interiéru vozu neroznášel zápach a vlhkost ze zaneseného kabinového filtru,“ říká Stanislav Vondráček z webu ajg7.cz, internetového prodejce automobilových komponentů.

Nadcházející zima může být podle předpovědí opravdu mrazivá, a proto odborníci nabádají k nákupu nemrznoucích směsí do ostřikovačů aspoň do mínus dvaceti stupňů. „Nepodceňoval bych ani kontrolu autobaterie. V zimě jsou tyto komponenty náchylné k tomu, aby vypověděly službu. Už při minus pěti stupních celsia klesá výkon baterie o 50 %. Pokud máte auto starší pět let doporučuji si koupit novou, aby se nestalo, že vás to někde nechá. Určitě doporučujeme si baterii nechat zkontrolovat zátěžovým testem a správně dobít,“ doplňuje Vondráček

V České republice působí řada e-shopů i kamenných obchodů, které se zabývají komponenty do vozidel. Hlídejte si však kvalitu toho, co kupujete, nechte si poradit od prodejce. Nepodceňte letos přípravu na zimní měsíce, může se totiž také lehce stát, že vás ve sněhové vánici auto někde nechá, nebo neuvidíte na cestu, jelikož jste si nekoupili nové stěrače, či vodu do ostřikovače pro nízké teploty. Více informací o produktech nejen na zimu pro vaše auto na www.ajg7.cz

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: