Kde přežít mrazivé únorové dny?

Kde přežít mrazivé únorové dny?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Únor je jedním z nejvíce neoblíbených zimních měsíců. Jaro je totiž stále ještě v nedohlednu a pomalu ale jistě dochází nápady, kde strávit volný víkend, aniž bychom umrzli. My ale přesto jeden tip máme. Nohy v teple a jedinečný zážitek nabízí Zámecký resort Dětenice.

Tam mohou zavítat rodiny s dětmi, přátelé, zamilované páry, dobrodruzi, milovníci dobrého jídla i sběratelé zážitků. Dětenický resort totiž nabízí pro každého něco a je již roky vyhledávaný všemi, kteří hledají něco nového a neotřelého. Dětenice jsou navíc lehce dostupné z každého koutu České republiky, nachází se pouhých 65 kilometrů od Prahy.

Dětenice navíc pravděpodobně budete znít díky Středověké krčmě, která tu byla roku 2003 jako první restaurační zařízení tohoto typu uvedena do provozu. A čím že je tato krčma tak originální? Hnedle u dveří jsou zákazníci přítomným personálem pobídnuti k tomu, aby si dřepli na zadek a neokouněli, přičemž to je jen slabý odvar dětenického slovníku. Gurmáni, kteří sem váží cestu, nechť tedy nechají předsudky a upjatost venku a užívají si chuťový orgasmus spojený s originálním prostředím. Každý den tu navíc na zákazníky čeká středověký program, a to sedmi hodin od večera. Tam jsou k vidění fakíři, těžkooděnci, ohňová show, ale například i poprava oběšením či řezání jazyka.

Krčma však není jediným dětenickým lákadlem. Milovníci piva mohou navštívit zdejší pivovar, a kdyby se degustace náhodou vymkla z rukou, je možné přespat na hotelu Rustikal. Tam lze zároveň koupit nejrůznější tematické pobyty. Ubytování ale nabízí i Středověký hotel, který se svými světlonoši, zdánlivě vyhlížejícími suchými latrínami, ohništěm a kamennými koryty jen prohlubuje autentičnost místa a stává se ideálním místem víkendového odpočinku.

Během února navíc v Dětenicích probíhá akce s názvem Dětenice dětem, kdy mají děti do patnácti let vstup na Dětenický zámek a do pivovaru o víkendu zdarma. K tomu je pro ně zdarma také oběd a večeře ve Středověké krčmě a volná vstupenka na středověký program.

Krom toho se místo nachází, co by kamenem dohodil od proslulého Českého ráje, a tak je pro každého ponechán prostor pro fantazii, jaké místo konkrétně navštívit. Doporučit můžeme hrad Kost či Trosky, ke kterým se návštěvníci dostanou během dvaceti minut autem. Pokud tedy nevíte, co s nadcházejícím víkendem, udělejte si výlet třeba právě do středověkem zahalené minulosti.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: