Povinné ručení: Nejvíce zaplatí mladí řidiči

Povinné ručení: Nejvíce zaplatí mladí řidiči

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Povinné ručení musí mít ze zákona sjednané každé vozidlo provozované na pozemní komunikaci. Nabízí ho všechny pojišťovny působící na českém trhu a řidiči si mohou vybrat, kterou nabídku si vyberou. Důležitým faktorem je často cena, ta se může lišit i v řádech tisíců. Kdo za povinné ručení zaplatí nejvíce a proč?

Rozdíly v ceně přitom nedělá jen konkurenční boj jednotlivých pojišťoven, ale podepisují se na nich jiné faktory. Rozhodující jsou limity pojistného plnění, objem motoru, naježděné bonusy a bydliště a věk řidiče. Nejvíce za povinné ručení zaplatí mladí řidič do 21 let a taktéž senioři nad 75 let. Ti spadají do rizikové skupiny a předpokládá se u nich větší pravděpodobnost případné havárie. U mladých řidičů zároveň pojištění nezlevní naježděné bonusy, možná proto si velké procento z nich auto pojišťuje na někoho jiného.

Tento přístup se ovšem nevyplatí do budoucna. Takový řidič nebude mít u pojišťovny žádný záznam, ani ten pozitivní, a pojišťovna pak nemůže udělovat bonusové slevy a výhody. Více také zaplatí řidiči s trvalým bydlištěm ve velkých městech. V těch totiž hrozí daleko větší riziko dopravní nehody, i když třeba způsobenou někým jiným. Nejmarkantnější jsou rozdíly mezi Prahou a malými obcemi mimo Středočeský kraj.

Povinné ručení avšak lze některými způsoby zlevnit. Řidič si například mohou nastavit jen základní pojistné limity a nijak je nenavyšovat. Také mohou vybrat variantu se základními asistenčními službami, je ovšem nutné dodat, že cena takto nebude nijak zázračně nižší, jen o něco málo levnější.

O tisíce levnější

Vhodnějším způsobem je poté srovnání jednotlivých pojišťoven. Cena povinného ručení je sice určována a vypočítávána obecně, pojišťovny ale mohou zařazovat nejrůznější akce. Některé pojišťovny například „půjčují“ bonusy dopředu nebo nabízí slevy na pojištění, která kombinují povinné ručení a havarijní pojištění. Srovnat pojištění online můžete například na Klik.cz.

Stačí zadat základní údaje o vozidle a o řidiči spolu s kontaktními údaji a během několika vteřin vidíte všechny dostupné nabídky pojišťoven včetně těch nejdůležitějších údajů, jako je cena pojištění a pojistné limity. Zástupci z Klik.cz uvádí, že lze tímto způsobem ušetřit tisíce korun ročně, a to i kvůli dostupnosti jinak neveřejných nabídek.

Následující kroky jsou poté jen na řidičích, kteří si vyberou takové povinné ručení, které nejlépe odpovídá požadavkům. Celý proces je následně hotov na pár kliknutí a povinné ručení vchází v platnost, jakmile jej zaplatíte v řádném termínu. Zelená karta společně se smluvní dokumentací jsou zaslány e-mailem a následně i doporučeně na uvedenou adresu.

Za povinné ručení tak mladí řidiči stále zaplatí více než ti, kteří už mají něco naježděno. Výslednou částku však lze ovlivnit.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: