Pojistěte si budoucnost a investujte do nemovitosti

Pojistěte si budoucnost a investujte do nemovitosti

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Mnoho lidí si už položilo otázku, kam s penězi, aby se co nejlépe zhodnotily a přinášely dlouhodobě zajímavý výnos. Nízké investiční riziko, dlouhodobý a stabilní výnos, příjemný přivýdělek, který pomáhá zvýšit životní úroveň a zabezpečit nás proti neočekávaným finančním propadům, a strategická forma spoření na důchod. Všechny tyto výhody skýtá investice do realit pro ty, kteří neradi riskují.

Nemovitost pro děti či na spokojené dožití

„Investice do nemovitostí s sebou nesou nízké riziko a naopak výborný poměr návratnosti investice a investičního rizika. Propady trhu s nemovitostmi jsou mnohem méně obvyklé než propady trhu finančního v případě akcií nebo komoditního v případě zlata. I v největších krizích musejí lidé někde bydlet, zatímco akcií a komodit se zbavují,“ vysvětluje výhody investičních nemovitostí Jakub Kindl, manažer rodinné realitní kancelář Domov Reality, která se specializuje na oblast hlavního města, Berouna a střední Čechy. Koupí nemovitosti získáte něco hmatatelného, co přináší reálný užitek, na rozdíl od obchodů s akciemi, cennými papíry či dluhopisy, s nimiž se ocitáte ve spekulativní rovině. Ani v době krize se tak nemůže stát, že se vaše investice promění v bezcenné vlastnictví. Hodnota pořízené nemovitosti není navíc jen investiční, ale také reálná. Vlastněný dům můžete kdykoli reálně využívat – ať už pro vlastní bydlení, nebo jako zajištění bydlení pro vaše děti.

„Rodiče se vždy snaží dát svým dětem do života solidní kapitál a výbavu, která jim zajistí alespoň základní existenci. Jistá střecha nad hlavou je dobrým způsobem, jak myslet na své potomky. Až dospějí k samostatnosti, byt či dům pro ně bude dobrým startem do života, který jim umožní vyhnout se dlouhodobě nevýhodným pronájmům, případně velkým finančním závazkům v podobě hypotéky,“ pokračuje Jakub Kindl. Koupit nemovitost se dokonce jako forma zabezpečení vyplatí více než spořicí účty či penzijní připojištění.

Nákup reality bez rizik

Rizika spojená s nákupem nemovitosti jsou relativně malá, podmínkou ovšem je bezpečná a výhodná koupě té správné nemovitosti. Chcete-li si být jisti, že koupíte nemovitost za nejlepší cenu při zachování výběru ze všech dostupných nemovitostí na trhu, vyhledejte pomoc prověřeného profesionála. Vyvarujete se tak toho, že koupíte byt či dům se skrytými technickými či právním vadami, a nestanete se obětí neseriózního jednání realitních makléřů.

Spoření na důchod

Spoléhat se na to, že nás stát ve stáří kompletně zajistí a bude mít na vyplácení slušných důchodů, se nemusí vyplatit. Vždy je lepší myslet na zadní vrátka a už v produktivním věku podniknout kroky, jak si vydělat a naspořit peníze na důchod. „Přemýšlet nad koupí investičního bytu jako na formu zabezpečení na stáří je určitě dobrou strategií. Pokud máte slušné příjmy nebo jen něco našetřeno, je možné optimální kombinací vlastních prostředků a cizích zdrojů financování pořídit investiční byt,“ říká Jakub Kindl z Domov Reality.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: