Podle čeho vybrat kvalitní PVC podlahu?

Podle čeho vybrat kvalitní PVC podlahu?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

PVC podlaha je tradiční podlahová krytina s dlouhou životností a vysokou odolností. Výhod má ale několikanásobně více a konkrétně mezi Čechy se jedná o jednu z nejoblíbenějších variant při zařizování interiéru. Jak PVC podlahu vybrat a podle čeho se řídit?

Výhody PVC

Mezi hlavní výhody PVC podlah patří nízká pořizovací cena, dlouhá životnost, pestrá nabídka na internetu a v obchodech, či snadná údržba. PVC podlaha je zároveň mechanicky odolná, voděodolná a tlumí hluk. „PVC podlahy jsou taktéž vhodné pro teplovodní a elektrické podlahové vytápění, jelikož tato podlahová krytina má obecně nízký tepelný odpor a na dotek je tak příjemně teplá, i když je topení zrovna vypnuté,“ uvádí Renáta Stuchlíková, odbornice na podlahové krytiny ze společnosti Koberce Trend.

PVC se hodí do všech obytných prostor. Současné vzory zároveň úspěšně imitují podlahy dřevěné nebo dlažbu a už dávno neplatí, že PVC podlahy jsou nevkusné a patří spíše na chodby škol a jídelen. Co se týče nevýhod této podlahové krytiny, zmínit je nutné fakt, že nejde lokálně opravit bez ztráty původního vzhledu. Zároveň splňuje hygienické a bezpečnostní standardy a lze jej bezproblémově a ekologicky zlikvidovat.

Podle čeho PVC podlahu vybírat?

Při výběru PVC podlahy doporučujeme řídit se technickým listem, na kterém je uvedeno, kam se podlaha hodí, jakou má tloušťku, odolnost, stálobarevnost a zatížení. Důležitým aspektem při výběru PVC je taktéž samozřejmě cena, která se odvíjí od designu, celkové tloušťky, hmotnosti a výšky nášlapné vrstvy.

Pokládka PVC podlahy

PVC podlaha se pokládá na suchý a čistý povrch, proto je třeba před pokládkou odstranit starou podlahovou krytinu a PVC nechat v místnosti alespoň 24 hodin, aby se aklimatizovala. Při samotné pokládce je nutné PVC položit rovně a bez záhybů. Okraje by měly být cca o 10 cm delší. Poté při ořezání je třeba mezi stěnou a krytinou nechat cca 1 mm dilatační spáry. PVC je možné položit buď volně, což je vhodné v místnostech do 20 m2 nebo ji lze celoplošně přilepit. Vřele však doporučujeme využít možnosti profesionální pokládky, kterou mj. nabízí již zmiňovaná společnost Koberce Trend.

Údržba

Jak bylo řečeno, PVC podlahy jsou velmi nenáročné na údržbu. Ke každodennímu úklidu stačí podlahu setřít vlhkým mopem bez jakýchkoli přípravků. Čas od času se ovšem doporučuje používat čistící a ochranné prostředky určené přímo na PVC, a to z důvodu vytvoření ochranného filtru. Ten zabraňuje usazování nečistot a mechanickému poškození. Na PVC nepoužívejte agresivní čističe, podlahu byste tak mohli zničit.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: